ANKARA HABERLERİ

Ortak akıl iyi gelecek

Hürriyet Haber
11.10.2020 - 22:33 |Son Güncelleme :

Ankara’da reklam tabela ve totemlerinin neden olduğu görüntü kirliliği, tarafların katıldığı toplantıda masaya yatırıldı. Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Katılımcılık ve ortak akıl bu kente çok iyi gelecek” dedi.

Hürriyet Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Ankara Kent Konseyi ve Başkent’te faaliyet gösteren reklam sektörü temsilcileri ile bir araya gelerek, reklam tabela ve totemlerinin neden olduğu görüntü kirliliğini masaya yatırdı. Gençlik Parkı Kabul Salonu’nda gerçekleşen görüşmede Başkentli sektör temsilcilerinin talep ve sorunlarını dinleyen Büyükşehir Belediyesi bürokratları, görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılmasına yönelik çözüm önerileri hakkında istişarelerde bulundu.

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Selami Aktepe, Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş ve Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç ile sektör temsilcilerinden Ankara Reklamcılar Derneği (ARD) Başkanı A. Bora Hızal ve Açıkhava Reklamcıları Derneği (ARED) Başkan Yardımcısı Şahin Acar katıldı.

YANLIŞ UYGULAMALAR VAR

Başkent’te görüntü kirliliğinin bertaraf edilmesi için tarafların bir araya gelmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Katılımcılık ve ortak akıl bu kente çok iyi gelecek” dedi. Ankara’da yaşanan görüntü kirliliğinde yanlış reklam, totem ve tabela uygulamalarının da etkisi olduğunu vurgulayan Yılmaz, “İşletmeciler adeta birbirlerinin üzerine basarak binalara veya yol kenarlarına yerleştirdikleri tabela ve totemlerle kendi iş yerlerini kendi elleriyle görünmez yapıyorlar. Çağın gerekliklerine uyarak ve teknolojik olanakları kullanarak hem ticaret erbabının daha mutlu olacağı hem de görüntü kirliliğinin yaşanmayacağı bir süreci hep beraber yönetebileceğimize inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Ortak akıl iyi gelecek

YENİ YÖNETMELİK İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Sektör temsilcilerinin taleplerini dinleyerek, tek tek not alan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Başkent’te görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması için iş birliğine hazır olduklarını söyledi. Uygulanan idari ceza ve işlemlerin sorunu ortadan kaldırmadığını vurgulayan yetkililer, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni bir ‘Ticari Tanıtım Tabela Yönetmeliği’ için çalışmalara başladığını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ortak akıl iyi gelecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2020 tarihinde saat 22 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ortak akıl iyi gelecek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Ekim 2020, Pazartesi
 • İmsak
  05:25
 • Güneş
  06:48
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:49
 • Akşam
  18:23
 • Yatsı
  19:40
Sayfa Başı