ANKARA HABERLERİ

Online YKS’den Türkiye derecesine

Hürriyet Haber
01.08.2020 - 15:04 |Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi’nin Karacan Akademi Eğitim Kurumu işbirliğinde düzenlediği online YKS deneme sınavında dereceye giren Serhan Çakmak, Eda Yağmur Özdemir ve Yiğit Terzi, ÖSYM tarafından yapılan YKS’de ilk 150’ye girdi.

Hürriyet Haber

Belediyenin YKS deneme sınavında ilk 3‘e giren Serhan Çakmak Türkiye 143’üncüsü, Eda Yağmur Özdemir Türkiye 72’ncisi, Yiğit Terzi Türkiye 112’ncisi oldu. Gençler, mühendislik ve tıp alanında eğitim almak istediklerini belirtti. Başarılı gençleri kutlayan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Belediyemizin online olarak düzenlediği sınav ile gençlerimize gerçek bir YKS sınavı imkanı sunduk. Bu sınavda derece yapan gençlerimiz gerçek sınavda da dereceye girdi. Bundan büyük bir mutluluk duyduk, gençlerimizin her zaman yanındayız. Sınava giren tüm gençlerimiz zorlu bir süreçten geçti. Geleceklerini belirleyecek sınava hazırlanırken yaşadıkları stresin yanı sıra bu yıl tüm dünyada etkili olan salgın hastalık nedeniyle de çok zor bir dönemden geçtiler. Olması gerektiği gibi bir ders ortamında sınava hazırlanamamanın yaşattığı strese rağmen büyük bir başarı kaydettiler” dedi. Online deneme sınavında ilk üçe giren öğrencilere, dizüstü bilgisayar ve Nutuk armağan edilmişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Online YKS’den Türkiye derecesine hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ağustos 2020 tarihinde saat 15 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Online YKS’den Türkiye derecesine haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Ağustos 2020, Pazar
 • İmsak
  04:00
 • Güneş
  05:41
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:09
 • Yatsı
  21:42
Sayfa Başı