ANKARA HABERLERİ

Öğretmenler artık dijital

Sefa ŞAHİN/AA
01.03.2021 - 00:28 |Son Güncelleme :

‘Dijital Öğretmenler’ projesi kapsamında aldığı eğitimlerle dijital okuryazarlık becerilerini geliştiren bin öğretmenden biri olan Nuh Kılınç, “Bu eğitimlerden önce bilgisayarı kullanıyoruz zannediyorduk aslında ama etkili bir şekilde kullanamıyormuşuz” dedi.

Sefa ŞAHİN/AA

Ankara’da dijital okuryazarlık becerilerini ‘Dijital Öğretmenler’ projesi kapsamında aldığı eğitimlerle geliştiren sınıf öğretmeni Nuh Kılınç, kullandığı yeni yöntemlerle dersleri eğlenceli hale getiriyor. Çankaya’daki Nebahat Keskin İlkokulu’nda görev yapan Kılınç, bin öğretmene ulaşılan proje kapsamında 10 hafta boyunca eğitim aldı. “Bu eğitimlerden önce bilgisayarı kullanıyoruz zannediyorduk aslında ama etkili bir şekilde kullanamıyormuşuz” diyen Kılınç, şunları söyledi:

Öğretmenler artık dijital

DERSLER DAHA HEYECANLI

“Proje kapsamında ‘Dijital Vatandaşlık ve Güvenlik’, ‘Yaratıcılık ve Görsel Tasarım’, ‘Etkili Sunum Yapma’, ‘Yaratıcılık ve Görsel Tasarım’, ‘Eleştirel Düşünme, Ölçme ve Değerlendirme’ konularında eğitim aldık. Okunacak kitapların ismini vererek PDF formatını öğrencilere gönderiyorum. Okumaların ardından oyun platformu üzerinden kitapla ilgili soruları yanıtlıyorlar. Öğrencilerden çok olumlu tepkiler geldi. Çünkü dersler daha heyecanlı geçiyor. İnteraktif ortamı renklendiriyoruz. Özellikle soruların belirli süre içerisinde yapılması, bu esnada öğrencilerin doğru ve yanlış cevaplarıyla kaçıncı sırada olduğunu görmesi yarışmayı daha heyecanlı kılıyor. Uzaktan eğitim sürecinde siber güvenlik konusunda dikkat edilmesi gerekenleri de öğrenci ve velilere anlatıyorum.”

BİN KİŞİYE ULAŞILDI

Habitat Derneği, ODTÜ iş birliği ve İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı desteğiyle ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine yönelik düzenlenen projenin ilk fazı kapsamında, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Ağrı, Aydın, Erzurum, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Samsun’da bin öğretmene ulaşıldı. 10 hafta süren eğitimler Kasım 2020 itibarıyla başladı. Projeye katılan öğretmenlerin yaklaşık 30 bin öğrencinin dijital beceriler kazanmasına katkıda bulunması amaçlandı. Çevrim içi eğitimlerin ardından yapılan değerlendirme sonucunda, 100 öğretmen yüz yüze ileri seviye dijital okuryazarlık eğitimi alacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Öğretmenler artık dijital hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Mart 2021 tarihinde saat 00 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğretmenler artık dijital haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:40
 • Güneş
  06:09
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  19:30
 • Yatsı
  20:53
Sayfa Başı