ANKARA HABERLERİ

Öğrenciler matematiği sanatla öğrenecekler

Selma KASAP/AA
17.12.2020 - 00:42 |Son Güncelleme :

Milli Eğitim Bakanlığı’nın(MEB) desteklediği e-Twinning Platformu’nda bir araya gelen öğretmenler, öğrencilerin matematik becerilerini eğlenerek ve farklı sanat dallarını kullanarak geliştirmelerini sağlayan projeyi hayata geçirdi.

Selma KASAP/AA

Mamak Naşide Halil Gelendost İlkokulu ve e-Twinning Platformu öğretmenlerinden Banu Final, ‘Matematiği Sanatla Öğreniyorum Projesi’nde eğlenerek, yaparak, yaşayarak çocuklarda kalıcı öğrenmeyi ve farklı sanat dallarıyla matematik becerilerini ortaya çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. Banu Final, projedeki etkinlikler konusunda şöyle konuştu: "Öğrencilerimiz, öncelikle web araçlarını kullanarak projeyle ilgili logo, afiş ve kelime bulutları tasarladı. Bunların içinden projemizin logo ve afişini, anket düzenleyip oylama yaparak belirledik. Öğrencilerimiz, kendilerini tanıtmak için animasyonlar hazırladı. Tüm proje ortağı okullardan öğrenciler birleşerek proje ismimiz için akrostiş şiir yazdılar. Şiirleri video çekimleri yaparak birleştirdi. Projeyle ilgili kendilerine sunulan anketleri doldurdular. Aralık ayı için planladığımız 'Matematiği Oyunla Öğreniyorum' etkinliği için kendileri çok çeşitli oyunlar tasarladılar. Bu oyunlar için materyaller hazırladılar. Ailesiyle beraber çocuklarımız bu oyunları oynadı ve videolar çekerek bizlerle paylaştılar.

Öğrenci velilerimizden bu çalışmayla ilgili çok olumlu dönütler aldık. Ailece kaliteli zaman geçirdiklerini ifade ettiler. Ayrıca aralık ayı için öğrencilerimiz dijital ortamda, istedikleri bir matematik konusuyla ilgili olarak oyun hazırlıyorlar. Oyun bizlerin kontrolünden geçtikten sonra diğer arkadaşlarına sunulacak." 

Öğretmen Banu Final, ocak ayında ‘Matematiği Müzikle Öğreniyorum’, şubat ayında ‘Matematiği Resimle Öğreniyorum’, mart ayında ‘Matematiği Masalla Öğreniyorum’, nisan ayında ‘Matematiği Drama ile Öğreniyorum’, mayıs ayında ‘Matematik ile Sahnedeyim’ etkinliklerini yapacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Öğrenciler matematiği sanatla öğrenecekler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Aralık 2020 tarihinde saat 00 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler matematiği sanatla öğrenecekler haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ocak 2021, Perşembe
 • İmsak
  06:31
 • Güneş
  07:59
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı