ANKARA HABERLERİ

Öğrenciler Haymana’nın önemini anlatacak

Ayça Gözde ÇETİN
08.05.2021 - 23:42 |Son Güncelleme :

Sakarya Meydan Muhaberesi ve Haymana’nın kurtuluşunun 100. yılı kapsamında Haymana Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ‘Kurtuluşa Giden Yolda Son Kale Haymana’ adlı resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenliyor.

Ayça Gözde ÇETİN

Haymana’nın Sakarya Meydan Muharebesi’ndeki rolü, önemi ve isminin ulusal platformlarda anılması için çalışmalar yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Özdemir Turgut, “Bu yarışma vasıtasıyla ulusal mecrada Haymana isminin Sakarya Meydan Muharebesi’nde ne denli önemli bir yere sahip olduğu duyurulacak. Proje ile Türkiye’deki tüm eğitim kurumlarına Haymana ismini ulaştırarak büyük bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yılını Haymana’ya yakışır bir görkemde kutlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada önemli bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Haymana’nın Sakarya Meydan Muharebesi’ndeki rolünü özellikle öğrencilerimize anlatmayı önemsiyoruz” dedi.

DERECEYE GİRENE PARA ÖDÜLÜ

Yarışmaya katılacak ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ‘http://ogm.meb.gov.tr/www/yarisma/kategori/19’ adresinden 30 Mayıs-25 Haziran tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek. Yarışmada resim kategorisinde; birinciye bin 500 TL, ikinciye bin TL, üçüncüye 500 TL; şiir kategorisinde birinciye bin 500 TL, ikinciye bin TL, üçüncüye 750 TL ve kompozisyon kategorisinde ise birinciye 2 bin TL, ikinciye bin 500 TL, üçüncüye ise bin TL ödül verilecek.

Öğrenciler Haymana’nın önemini anlatacak
Yarışmanın protokolünü Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Kaya imzaladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Öğrenciler Haymana’nın önemini anlatacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Mayıs 2021 tarihinde saat 23 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler Haymana’nın önemini anlatacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Haziran 2021, Çarşamba
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:13
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı