ANKARA HABERLERİ

ODTÜ Mezunları Derneği: Alçak saldırıyı yapanları, kandan beslenenleri şiddetle kınıyoruz

DHA
20.12.2016 - 16:32 |Son Güncelleme :
ODTÜ Mezunları Derneği: Alçak saldırıyı yapanları, kandan beslenenleri şiddetle kınıyoruz
DHA

 ANKARA, (DHA) - ORTA Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mezunları Derneği, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, Ankara'da uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirmesiyle ilgili "Bu alçak saldırıyı yapanları, bu ortamı yaratanları, ülkeyi kan gölüne çeviren her türlü ideolojiyi, kaos ortamına sürükleyenleri, terörü günlük yaşamın bir parçası haline getiren kandan beslenenleri şiddetle kınıyoruz" dedi.

ODTÜ Mezunları Derneği'nden Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un suikastla öldürülmesine ilişkin yapılan yazılı açıklama, şöyle:

"Terör, dün akşam Ankara'da gösterdi karanlık ve kanlı yüzünü bu kez Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov katledildi, katıldığı bir fotoğraf sergisinde konuşurken Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov'un ailesine, yakınlarına, başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz. Bu alçak saldırıyı yapanları, bu ortamı yaratanları, ülkeyi kan gölüne çeviren her türlü ideolojiyi, kaos ortamına sürükleyenleri, terörü günlük yaşamın bir parçası haline getiren kandan beslenenleri şiddetle kınıyoruz. Alışmayacağız, kader olarak da kabul etmeyeceğiz. ODTÜ Mezunları Derneği olarak bir kez daha diyoruz ki; her şeye rağmen, kandan beslenenlere, teröre teslim olmayacağız. Barıştan, emekten, özgürlükten yana olan herkesle birlikte yaşamaya, birlikte direnmeye birlikte barışı örmeye devam edeceğiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ODTÜ Mezunları Derneği: Alçak saldırıyı yapanları, kandan beslenenleri şiddetle kınıyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Aralık 2016 tarihinde saat 16 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ODTÜ Mezunları Derneği: Alçak saldırıyı yapanları, kandan beslenenleri şiddetle kınıyoruz haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Kasım 2021, Pazartesi
 • İmsak
  06:13
 • Güneş
  07:42
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı