ANKARA HABERLERİ

Ödeme güçlüğünde olana ‘kira desteği’ talebi

Ali NARGÜNER-İHA
19.11.2020 - 15:36 |Son Güncelleme :

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı görevini de yürüten Ankara Ticaret Odası(ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, hizmet sektöründeki işletmeler için kira desteği talep etti.

Ali NARGÜNER-İHA

TOBB’un Türkiye Ekonomi Şurası’nda Konsey Başkanı sıfatıyla ticaret odalarının sorun ve görüşlerini aktaran Baran özetle şunları kaydetti: “Yeni normal sürecinde ciro kaybı yaşayan, hatta işletmelerini faaliyete geçiremeyen üyelerimiz var. Yeni önlemlerle beraber sıkıntısı daha da artan sektörler de oldu. Ağırlıklı olarak hizmet sektörü altında yer alan bu alt sektörlerin mücbir sebep kapsamında mart-nisan-mayıs aylarına ilişkin vergi ve SGK prim ödemeleri ekim-kasım-aralık aylarına ertelenmişti. Var olma mücadelesi veren bu sektörlerin pandemi etkileri sona erene kadar desteklenmesi talebimizi tekrarlamak istiyorum. COVID-19 sebebiyle kirasını ödeme güçlüğüne düşen özellikle restoran, lokanta, kafeterya ve özel öğrenci yurdu işletmeleri gibi üyelerimize kira desteği sağlanması, işlerinin devamı için önem arz etmektedir. Açıkladığınız tedbirler kapsamında yeniden kapanmak zorunda kalan esnafımıza hızla destek temin edilmelidir. Başta vergi ve SGK primleri olmak üzere kamu alacaklarının yapılandırılmasına yönelik yasal düzenleme önemli ölçüde rahatlık sağladı. Ancak işletmelerimizin bilançolarının düzelebilmesi için matrah artırımı stok ve kasa affına yönelik düzenlemelerin de yapılması gerekmektedir. Son dönemde piyasaların en önemli sorunu tahsilat. Ödemelerde işletmelerimize önemli ölçüde imkân sağlayan ticari kredi kartlarının limitlerinin artırılmasını talep ediyoruz.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ödeme güçlüğünde olana ‘kira desteği’ talebi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Kasım 2020 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ödeme güçlüğünde olana ‘kira desteği’ talebi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Kasım 2020, Perşembe
 • İmsak
  06:04
 • Güneş
  07:31
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:37
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı