ANKARA HABERLERİ

Nitelikli meslek lisesi mezunlarına ihtiyaç var

Hürriyet Haber
20.02.2021 - 03:31 |Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO) Gürsel Baran ve beraberindeki heyet, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre etmek amacıyla başlattığı ‘81 İlde 81 Okul Projesi’ kapsamında ATO’nun hamiliğini üstlendiği Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

Hürriyet Haber

Bilişim teknolojileri, uçak bakımı, plastik teknolojileri ve raylı sistemin yanı sıra motorlu araçlar, elektrik-elektronik, makine ve metal teknolojileri ile mobilya ve iç mekân tasarımının da aralarında olduğu 9 meslek alanında eğitim veren okulu gezen heyet, okul müdürü Barış Bektaş’tan bilgi aldı ve atölyeleri inceledi. Ülke ekonomisinin güçlenmesi ve üretimde katma değerin artarak ileri teknoloji alanlarına yönelebilmesi için nitelikli meslek lisesi mezunlarına ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Baran, “Güçlü bir ekonomi için eğitim ve reel sektör iş birliğinin güçlenmesi gerekiyor” dedi. Mesleki eğitimi geliştirmek için meslek lisesi yönetici ve öğretmenlerini geliştirmeye yönelik çalışmalar da yürüttüklerini belirten Baran, “Gazi Üniversitesi ile Mesleki ve Teknik Eğitim Mükemmeliyet Merkezi kurmak üzere bir projemiz söz konusu. Projemizi hayata geçirdiğimizde ilimizdeki meslek liselerinin yönetici ve öğretmenlerine yönelik eğitimler tasarlanacak ve bu merkez mesleki eğitim alanında bir bilgi üretim merkezi işlevi görecek. Amacımız, mesleki ve teknik eğitimin sosyal statüsünü güçlendirmek, niteliğini artırmak, eğitim-sektör ilişkisini güçlendirerek ilimizin beşeri ve kurumsal kapasitesini geliştirmek” dedi.

Nitelikli meslek lisesi mezunlarına ihtiyaç var

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Nitelikli meslek lisesi mezunlarına ihtiyaç var hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Şubat 2021 tarihinde saat 03 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nitelikli meslek lisesi mezunlarına ihtiyaç var haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

27 Şubat 2021, Cumartesi
 • İmsak
  05:55
 • Güneş
  07:18
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:45
 • Yatsı
  20:02
Sayfa Başı