ANKARA HABERLERİ

Montessori’yle kalıcı bilgi

Hürriyet Haber
04.07.2018 - 14:20 |Son Güncelleme :

Amerika’nın önde gelen Montessori eğitim merkezlerinden ‘Princeton Öğretmen Eğitimi Merkezi’ Hacetttepe Üniversitesi’nde ‘Montessori Felsefesi ve Uygulamaları’ konulu dört günlük bir çalıştay gerçekleştirdi.

Hürriyet Haber

Montessori’yle kalıcı bilgi

Çalıştaya farklı üniversitelerinden öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Program kapsamında gerçekletirdiği sunumda Montessori eğitimi sistemi hakkında bilgi veren Princeton Montessori Okulu Erken Çocukluk Programı Koordinatörü Ayla Şen, “Montessori sisteminde ezbercilikten uzak kalarak somut malzemelerle eğitim sağlandığı için bilgilerin kalırcılırlığı artıyor” dedi. Türkiye'de Montessori eğitimi veren okulların sayısını arttığına dikkat çeken Şen şunları söyledi:

POTANSİYELİNİ ORTAYA ÇIKARTIYOR

“Montessori çocukların kendi kendilerine yetebilmesi için gerekli becerilerinin geliştirilmesini sağlamayı amaçlar. Bu eğitim sayesinde çocukların yetişkin bireyler oldukları zaman doğru karar verebilmeleri sağlanıyor. Bu eğitim sisteminde çocukların en yüksek potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Montessori eksiklerin daha rahat bulunması ve bunların üzerine gidilmesine yardımcı oluyor. Çocuklar kendi yeteneklerinin üzerine gidebiliyor. En önemlisi de küçük yaştan itibaren ezberden uzak soyut malzemelerle çalışarak, bilginin kalıcılığı artıyor.”

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Montessori’yle kalıcı bilgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Temmuz 2018 tarihinde saat 14 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Montessori’yle kalıcı bilgi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

04 Nisan 2020, Cumartesi
 • İmsak
  04:56
 • Güneş
  06:22
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:32
 • Akşam
  19:21
 • Yatsı
  20:42
Sayfa Başı