ANKARA HABERLERİ

Misafirlikten kaçının

Caner ÜNVER-Fatih POYRAZ/DHA
19.11.2020 - 16:22 |Son Güncelleme :

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, kış aylarının gelişiyle iyi havalandırılmayan kapalı alanlarda virüsün yayılma hızının artacağına dikkat çekerek, “Son dönemde ev içerisinde bulaşmalar artış gösterdi. Onun için de bizim misafirliklerden kaçınmamız lazım. Ne misafirliğe gideceğiz ne de eve misafir kabul edeceğiz. Yalnız kalan büyüklerimizin ihtiyaçlarını da kapıdan göreceğiz, onların eksikleri giderilsin ve biz de dışarıdan onlara herhangi bir virüsü bulaştırmayalım” dedi. Kayıpmaz, özetle şu uyarıları yaptı:

Caner ÜNVER-Fatih POYRAZ/DHA

“Ümit ediyorum ki bireysel olarak almış olduğumuz tedbirler, bu kapatma ve kısıtlama kararları neticesinde hasta sayıları kontrol altına alınır. Ama buna rağmen iki hafta sonra yine başladığımız noktadaki gibi olursak, hasta ve ağır hasta sayılarındaki artış bizim sağlık kapasitemize ciddi basınç oluşturmaya devam ederse, o zaman daha sert tedbirler de gündeme gelir. Sosyal hayatta gerçekleştirilemeyen sınırlılık eğitim de dahil pek çok alanda kapatma ve kısıtlamaya neden oldu. Bir şeyden taviz vereceksek, bu sosyal yaşantımız olmalı. Dışarıda, lokanta, kafe, kıraathanelerde geçirdiğimiz zamanlar olmalı. Ne yazık ki biz oralarda kurallara uyma konusunda çok başarılı olamadık. Siz sosyal yaşantıdan sınırlılık yapmadığınız, tedbirlere uymadığınız vakit, bu hasta sayılarına yansıyor. O da eğitim de dahil birçok alanda kapatma ve kısıtlamaya sebep oluyor.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Misafirlikten kaçının hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Kasım 2020 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Misafirlikten kaçının haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Kasım 2020, Perşembe
 • İmsak
  06:04
 • Güneş
  07:31
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:37
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı