Mezarlara çirkin saldırı

Güncelleme Tarihi:

Mezarlara çirkin saldırı
Oluşturulma Tarihi: Şubat 14, 2020 15:05

Mamak Ortaköy Mezarlığı’ndaki gayrimüslim mezarları, biri lise öğrencisi 6 genç tarafından tahrip edildi. 20 mezarın zarar gördüğü olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haberin Devamı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) Mamak Ortaköy’de bulunan mezarlığındaki gayrimüslim mezarları, 6 kişinin saldırısına uğradı. Mezarları tahrip eden 4 şahıs güvenlik görevlileri tarafından yakalanırken, kaçan 2 kişi de daha sonra yakalandı. Cuma günü öğlen saatlerinde yaşanan olayın ayrıntıları şöyle:

GÜVENLİK FARK EDİP YAKALADI

Mezarlara çirkin saldırı

Mezarlığa gelen ve aralarında bir lise öğrencisinin bulunduğu 6 genç, gayrimüslimlere ait mezarlıkları tahrip etmeye başladı. Mezarlıkta görev yapan ANFA Güvenlik’e bağlı güvenlik görevlileri, gençleri görüp müdahale ederek 4’ünü yakaladı, 2’si ise kaçtı. Mezarlıklara zarar veren 4 şahıs Jandarma’ya teslim edildi. Jandarma daha sonra, kaçan 2 kişiyi de yakaladı.

Haberin Devamı

20 MEZARA ZARAR VERDİLER

Mezarlara çirkin saldırı

Şahısların, 72 mezarlığın bulunduğu gayrimüslim mezarlığı bölümündeki 20 mezara zarar verdikleri belirlendi. ABB, mezarlıkları onarmaya başlarken, verilen zararın gençlerden tahsil edileceği öğrenildi. ABB yetkilileri, bölgede güvenlik görevlisi sayısının artırılması için Ankara Valiliği’ne başvuruda bulunulduğunu belirterek, ayrıca güvenlik kulübesi yapılacağını ifade etti. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlatırken, ifadeleri alınan gençler serbest bırakıldı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!