ANKARA HABERLERİ

Merkezler için eylem planı

Hürriyet Haber
09.08.2020 - 00:43 |Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi, yerel yönetimler düzeyinde, kültür ve sanat merkezleriyle kurs ve eğitim merkezleri için kapsamlı COVID-19 Eylem Planı’nı hazırladı.

Hürriyet Haber

Uzun bir aradan sonra eylül ayında kademeli olarak yeniden hizmet vermeye başlayacak kültür merkezleri, Çankaya Evleri, sanat galerisi ve kurslar için hazırlanan 34 maddelik plana göre, tüm merkezlerdeki yüzey temizliği ve dezenfeksiyon çalışması için virüslere etkinliği gösterilmiş etken maddeleri içeren ve Sağlık Bakanlığı tarafından verilen ‘Biyosidal Ürün Ruhsatı’ bulunan yüzey dezenfektanları kullanılacak. Tüm merkezlerde kapalı alanda 8 metrekareye, açık alanlar ve galerilerde ise 4 metrekareye bir kişi düşecek şekilde personel, ziyaretçi ve izleyici planlaması yapılacak.

YÜKSEK ATEŞ KONTROLÜ

Eylem planı çerçevesinde, merkezlerdeki tüm giriş ve çıkışlar tek bir kapıdan gerçekleştirilecek. Tüm merkezlerinin giriş noktalarına termal kamera/ateş ölçer düzenekleri kurulacak. Yüksek ateş tespit edilenler merkezden içeriye alınmayacak ve COVID-19 yönünden değerlendirilmek üzere ilgili sağlık kurumuna yönlendirilecek. Öksürük, burun akıntısı ve solunum sıkıntısı belirtileri olan çalışan ya da ziyaretçiler, merkez içinde belirlenmiş izolasyon alanına yönlendirilecek ve Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (184) ile irtibata geçmesi sağlanacak. Bina, etkinlik salonları, galeri, ofis, tuvalet, asansör, kulis, mutfak girişleri ve gişelerde el antiseptiği stantları bulundurulacak. Biletli etkinliklerde işlemlerinin tüm aşamaları mümkün olduğunca dijital ortamda yapılabilecek şekilde düzenlenecek. İzleyicilerin, yoğunluk ve bulaş ortamı yaratması olasılığı nedeniyle, sanatçıyla fotoğraf çekmelerine izin verilmeyecek. Bu durum bilet satışı esnasında yazılı ya da sözlü olarak ilan edilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Merkezler için eylem planı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ağustos 2020 tarihinde saat 00 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Merkezler için eylem planı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Ekim 2020, Çarşamba
 • İmsak
  05:42
 • Güneş
  07:06
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı