ANKARA HABERLERİ

Meclis ayak bağı gösterilemez

AA
29.11.2020 - 00:23 |Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Metin Akdemir, ABB’nin 2021 mali yılı bütçesinin 730 milyon TL borçlanma talebine rağmen oy birliğiyle komisyon tarafından uygun görüldüğünü söyledi. Akdemir, özetle şunları söyledi:

AA

“Sayın Mansur başkanımızın bütçeyi getirirken, 730 milyon TL borçlanmayı da beraberinde siyasi mülahazayla getirdiğini gördüğümüz için ‘benim bütçemi vermediler’ demesini engellemek adına, bütçeyi hazırlama, denk bütçe yapma ve Ankara’ya yapılacak yatırımları belirleme sorumluluğu da belediye üst yönetiminde olduğu için biz bütün bunları komisyonda CHP’li, İYİ Parti’li ve MHP’li üyelerin de olması hasebiyle değerlendirdik ve bunu oy birliğiyle uygun gördük.

ALGI YÖNETİMİNE SON VERİLMELİ

ABB’, temmuz ayında sosyal medya hesaplarında ve billbordlarda 1 milyon 400 milyon lira tasarruf yaptığına ilişkin görsel duyurularda bulundu. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yapılan mali incelemede tasarruf yapılmadığına rastladık. Başkan Yavaş, ‘Ben yapılacak yatırımları yapmadım da 1 milyar 400 milyon TL tasarruf yaptım’ diyorsa bu doğrudur. Fakat böyle bir tasarruf yapıldığı anlaşılmıyor. Çünkü 2021’in bütçesinin 730 milyon TL’si borçlanmayla getiriliyor. Belediye başkanlarının bulunduğu makam mazeret üretme makamı değildir, riyaset makamıdır. Belediye başkanlığı çare üretme makamıdır. Ankaralı’nın seçtiği meclis, Büyükşehir Belediye Başkanı’na ayak bağı olarak gösterilemez​​​​​​​. Maksat Ankara’ya hizmetse Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti için gerisi teferruattır. Biz başkanın Ankara halkına artık mazereti bırakıp hizmet etmesini ve bize güvenmesini bekliyoruz. Algı yönetimine son verilmesini istiyoruz. Bizlere saygı duymasını istiyoruz. Meclis olarak Ankara halkına yapılabilecek ne varsa Mansur başkanın yanındayız.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Meclis ayak bağı gösterilemez hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Kasım 2020 tarihinde saat 00 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meclis ayak bağı gösterilemez haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ocak 2022, Çarşamba
 • İmsak
  06:32
 • Güneş
  08:00
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı