ANKARA HABERLERİ

Masal kahramanlarından sevgi, saygı, adalet dersi

Hürriyet Haber
06.04.2021 - 00:53 |Son Güncelleme :

Yenimahalle Şehit Mehmet Bora Tayfur İlkokulu öğrencilerine ‘Uzaktayım ama değerliyim’ isimli proje kapsamında Anadolu masal kahramanlarıyla sevgi ve saygı anlatılıyor.

Hürriyet Haber

Küçük yaşlarda insani değerleri kazandırmanın amaçlandığı projede Karagöz ve Hacivat oyunu ile sevgi, Keloğlan ile saygı, Nasreddin Hoca ile adalet değerlerine vurgu yapılıyor. Rehber öğretmen ve psikolojik danışman Günnur Özbay, projeyle ile özetle şu bilgileri verdi: “İnsan olmanın özünde yer alan değerleri bize kazandıran masallar anılarımızda daha ön plandadır. Biz de eğitimde masalları kullanmak istedik. Sınıf müfredatına entegre edilerek çalışmalara başladık. Öğrencilerin, yardımseverlik, samimiyet ve nezaket gibi değerleri masalları oynayarak öğrenmesi için etkinlikler yapılacak. Ankara’dan yürütülen proje, Türkiye’de 8 ilde eş zamanlı uygulanıyor. Türkiye’nin farklı illerinden 10 öğretmen ve 100’den fazla öğrenci pandemi döneminde de etkileşimi arttıracak ve değerleri unutmadan paylaşmayı sağlayacak. Öğrencilere değerlerin farkındalığını kazandırmayı, aileyi bu farkındalık sürecine katmayı ve öğretmenlerle eşgüdüm içinde çalışmayı hedefliyoruz. Proje temmuz ayına kadar devam edecek.”

Masal kahramanlarından sevgi, saygı, adalet dersi
Öğrenciler, Hacivat ile Karagöz, Keloğlan gibi karakterlerin resimlerini de yaparak projeye aktif katılım sağlıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Masal kahramanlarından sevgi, saygı, adalet dersi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Nisan 2021 tarihinde saat 00 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Masal kahramanlarından sevgi, saygı, adalet dersi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:36
 • Güneş
  06:06
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:35
 • Akşam
  19:32
 • Yatsı
  20:56
Sayfa Başı