ANKARA HABERLERİ

Markalaşmanın ilk adımları

Hürriyet Haber
27.10.2020 - 23:44 |Son Güncelleme :

Ankara Kent Konseyi, Uluslararası Kolaylaştırıcılar Birliği (IAF) tarafından ‘Katılımcılık Altın Madalyası’na layık görülürken, ‘Yılın Katılımcı Demokrasi Kolaylaştırıcısı’ ödülünü alan Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin, “Bu ödül, Ankara’yı markalaştırmanın ilk adımlarından biri olacak” dedi.

Hürriyet Haber

Ankara Kent Konseyi, Uluslararası Kolaylaştırıcılar Birliği (IAF) tarafından ‘Katılımcılık Altın Madalyası’na layık görüldü. Kanada'nın Toronto kentinde, koronavirüs salgını nedeniyle çevrim içi gerçekleştirilen töreni Ankaralılar, Kent Konseyi Kabul Salonu'ndan canlı takip etti. Törende, Kent Konseyi’ne, Başkent’te üniversiteler, kamu ve özel sektörle sivil toplum kuruluşlarının katılımını sağlayarak tüm paydaşlarıyla ortak aklın oluşumuna verdiği katkılar nedeniyle Katılımcılık Altın Madalyası verildi. Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin de bu süreçte katılımcı yaklaşımların uygulanmasında gösterdiği gayretler nedeniyle ‘Yılın Katılımcı Demokrasi Kolaylaştırıcısı’ ödülünü aldı. Dünyanın 65 ülkesinde faaliyet gösteren IAF tarafından dağıtılan Katılımcılık Etki Ödülü, tüm dünyada kamu, özel sektör ve sivil toplum inisiyatiflerine, katılımcılık konusundaki hedeflerini gerçekleştirme düzeyleri, bu hedeflere erişimde kullandıkları yaratıcı ve yenilikçi yöntemler dikkate alınarak uzman bir heyet tarafından veriliyor.

REFERANS GÖSTERİLECEK

Ödülün ilk defa Türkiye'ye ve Ankara'ya geldiğini, bu nedenle mutlu ve heyecanlı olduklarını belirten Şahin, "Burada bütün Ankara Kent Konseyi paydaşları, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin değerli yetkilileriyle birlikte aynı salonda izleyerek bu ödülü almanın heyecanını yaşadık. Ankara Kent Konseyi, bundan sonra katılımcı yaklaşımlar ve kolaylaştırıcılık konusunda da dünyada dikkatle izlenen ve referans gösterilen bir kuruluş haline gelmiş olacak" dedi. Şahin, Ankara'nın demokratik değerlerinin dünyaya ve Türkiye'ye anlatılması gerektiğine işaret ederek, bu ödülün Ankara'yı markalaştırmanın ilk adımlarından biri olacağını, bu anlamda çalışmalara da devam edeceklerini söyledi.

Markalaşmanın ilk adımları

ADANMIŞLAR TOPLULUĞU

AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yönetim anlayışı kapsamında ortak aklın önemine vurgu yaparak şu değerlendirmelerde bulundu: “Büyükşehir Belediyesi yönetiminin katılımcılık konusunda gösterdiği irade sayesinde Ankara’da Türkiye’nin en geniş katılımlı kent konseyi oluştu. Ankara Kent Konseyi olarak bir adanmışlar topluluğu oluşturduk. Savaş hoca ömrünü bu işe adamış, akademik olarak ömrünü bu işe vermiş biri. Biz Zafer Hoca için Zafer Hoca da bizim için bütün enerjimizi ortaya koyduk. Bu sonuç bize öyle geldi.”

Markalaşmanın ilk adımları

Ankara Kent Konseyi, 10 ülkeden 16 kurum ve kuruluşun da ödüle hak kazandığı platformda Türkiye’den bu ödülü alan ilk kuruluş, uluslararası alanda ise böyle bir ödüle layık görülen ilk büyükşehir kent konseyi oldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Markalaşmanın ilk adımları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2020 tarihinde saat 23 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Markalaşmanın ilk adımları haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2021, Salı
 • İmsak
  05:33
 • Güneş
  06:56
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  18:11
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı