ANKARA HABERLERİ

Mamak’ta bin öğrenciye tablet

Murat YILMAZ
10.01.2021 - 01:20 |Son Güncelleme :

Mamak Belediyesi, ilçede ihtiyaç sahibi öğrencilere bin adet tablet bilgisayar dağıtacak. Başvuruların önümüzdeki hafta internet üzerinden alınacağını belirten Başkan Murat Köse, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün değerlendirmesiyle tespiti yapılan öğrencilerimize tabletler ulaştırılacak” dedi.

Murat YILMAZ

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak Belediye Meclisi’nin ocak ayı son oturumunda, ilçede salgın döneminde vatandaşlara destek olmak amacıyla hazırladıkları ‘sosyal destek paketi’ni açıkladı. Başkan Köse, bu kapsamda ilçede ihtiyaç sahibi bin öğrenciye tablet bilgisayar desteği vereceklerini, faaliyetine ara verilen işletmelerin çalışanlarına da nakdi destekte bulunacaklarını kaydetti. Köse, destek paketinin detaylarını şöyle açıkladı:

BAŞVURULAR ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BAŞLIYOR

“COVID-19 salgını sebebiyle yapılan düzenlemeler kapsamında, faaliyeti durdurulan veya faaliyetine ara verilen işletmecilere ve Mamak’ta ikâmet eden çalışanlarına bütçe imkânlarımız ölçüsünde nakit desteği sağlayacağız. Başvurular önümüzdeki hafta alınmaya başlayacak. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize bin adet tablet bilgisayar desteği sağlayacağız. İnternet üzerinden önümüzdeki hafta başlayacak olan başvurular içerisinden, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün değerlendirmesiyle tespiti yapılan öğrencilerimize tabletler ulaştırılacaktır.

FAALİYETİ AZALANA YÜZDE 20 İNDİRİM

Belediyemiz mülkiyetinde olan yerlerde, birkaç istisna haricindeki tüm kiracılarımızın 2021’de yapılması gereken kira artışını yapmayacağız. Kiracılarımız, 2020’deki kira rakamlarından ödemeye devam edeceklerd. Belediyemiz mülkiyetinde olan yerlerde, faaliyetinde azalma olan kiracılarımızın kiralarında 30 Haziran’a kadar yüzde 20 indirim uygulayacağız. Belediyemiz mülkiyetinde olan yerlerde, faaliyeti durdurulan veya faaliyetine ara verilen kiracılarımızdan kira ve ecrimisil ücreti almayacağız. Gönül Çarşımız aracılığıyla yaptığımız desteklere nakdi yardımı da ekleyerek daha çok ihtiyaç sahibine ulaşarak destek olacağız.” Sosyal destek paketinin Mamak Belediye Meclisi’nde AK Parti, MHP ve CHP Meclis üyelerinin hepsinin desteğiyle oy birliği ile kabul edildiğini belirten Başkan Murat Köse, Meclis üyelerine teşekkür etti.

Mamak’ta bin öğrenciye tablet

ANKARA PROJELERİ MASAYA YATIRILDI

Başkan Köse, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’i ziyaret etti. Ziyarette, Ankara’da hayata geçirilmesi planlanan projeler ele alındı. Başkan Şimşek de, “Ankara’mızın değerine değer katacak her projede belediye başkanlarımızla iş birliği içinde olacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mamak’ta bin öğrenciye tablet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ocak 2021 tarihinde saat 01 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mamak’ta bin öğrenciye tablet haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ocak 2021, Cumartesi
 • İmsak
  06:31
 • Güneş
  07:58
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  18:02
 • Yatsı
  19:24
Sayfa Başı