ANKARA HABERLERİ

Malatyalılar’ın alkışlanacak projesi

Hürriyet Haber
15.04.2007 - 00:00 |Son Güncelleme :

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gören 130’a yakın Malatyalı öğrencinin üyesi olduğu ’ODTÜ’lü Malatyalılar’ topluluğu başlattığı projeyle Ankara’daki Malatyalı üniversite ögrencilerini biraraya getirmek ve toplum yararına etkinlikler düzenlemeyi amaçlıyor.

Hürriyet Haber

Projenin tanıtım toplantısına, Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz ve Belediye Başkanı Cemal Akın da katıldı. Gecenin amacı olan ’köy okulu’ projesi kapsamında Malatyalı üniversite öğrencileri gönüllü olarak Malatya’nın yakın köylerinde ilköğretim 6,7,8. sınıf seviyesindeki öğrencilere eğitim verecekler.

ODTÜ’lü Malatyalılar Öğrenci Grubu Başkanı Ali Çelik, topluluk, faaliyetleri, amaç ve projelerinin yanı sıra düzenlenen gece ile ilgili bilgi verdi:

ANKARA’DA BİN MALATYALI

"Şu an ODTÜ’de yaklaşık 130 Malatyalı öğrencinin üyesi olduğu ’odtulumalatyalilar’ adı altında bir topluluğumuz bulunmakta. Bu topluluğun amacı yaklaşık sayıları bini bulan Ankara’daki Malatyalı üniversite öğrencilerini biraraya getirerek Malatya başta olmak üzere ülke genelinde toplum yararına etkinlikler düzenlemek ve üyelerin birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamaktır. Bunun için çeşitli zamanlarda Malatyalı bürokrat ve işadamları ile biraraya gelerek bir kaynaşma ortamı sağlamaktayız.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Malatyalılar’ın alkışlanacak projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2007 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Malatyalılar’ın alkışlanacak projesi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

27 Eylül 2021, Pazartesi
 • İmsak
  05:11
 • Güneş
  06:34
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  16:06
 • Akşam
  18:46
 • Yatsı
  20:03
Sayfa Başı