Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

Güncelleme Tarihi:

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar
Oluşturulma Tarihi: Şubat 08, 2023 14:31

Ankara’da depremzedeler için düzenlenen yardım kampanyası için 7’den 70’e herkes tek yürek oldu. Özellikle çocukların yaşıtları için gönderdikleri oyuncaklar, mektuplar ve notlar herkesi ağlattı. Bölgeye para dolu kumbarasını bağışlayan da vardı, bir koli oyuncağını gönderen de...

Haberin Devamı

Kahramanmaraş merkezli iki depremin 10 ilde yol açtığı felaket, Ankara’yı da birbirine kenetledi. 7’den 70’e herkes, ellerindeki acil ihtiyaç malzemelerini deprem bölgesine göndermek için başkentin dört bir yanındaki yardım merkezlerine ulaştırıyor. Kolilenen eşyalar TIR’larla kentlere gönderiliyor. Yardımların yanlarındaki notlar ve çocukların oyuncaklarını göndermesi de göz yaşartıyor. Özellikle başkentli çocukların deprem bölgesindeki yaşıtları için gönderdikleri oyuncaklar ve üzerine iliştirdikleri notlar görenleri duygulandırdı

‘MASUM KALBİNE ARKADAŞ OLMASI DİLEĞİYLE’

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

Altındağ Belediyesi’nin yardım toplama merkezlerine çok sayıda malzeme getirildi. Onlarca çocuk, depremzede arkadaşlarının bir nebze de olsa yüzlerini güldürmek için oyuncaklarını da bölgeye gönderilmesi için teslim etti. Bir aile depremzedeler için bebek bisküvisi ve mama kolisi hazırlarken küçük çocukları da arkadaşları için su tabancasını o koliye koydu. Bir çocuk ayıcık oyuncağının üzerine, “Masum kalbine arkadaş olması dileğiyle” notunu düştü. Bir vatandaş bağışladığı yorganın bulunduğu çuvalın üzerine, “Sıfır tertemiz yorgan. Yaralı gönülleri ısıtması ümidiyle” yazdı. Yine bir çocuk ailesiyle beraber hazırladıkları kuru gıda kolisine, “En içten dileklerimle geçmiş olsun. Bu paketi sizin için ailemle hazırladık. Umarım durumunuz iyidir. Çok geçmiş olsun” yazılı notunu yapıştırdı. Bir vatandaş, temizlik malzemelerini, “Oradaki kardeşlerimizin yanındayız” notuyla koliledi. Altındağlı bir vatandaş da bağışladığı battaniye çantasının üzerine, “Türkiye şimdi birlik beraberlik günü” yazdı. Yine bir vatandaş yardımını, “Elimizden bu kadarı geldi. Hakkınızı helal edin sağlıkla kalın” notuyla gönderdi. Yunus Yıldırım isimli bir mahalle bekçisi de yardımlarının yanına yazdığı mektupla görenleri duygulandırdı. İhtiyaç olması halinde aranması için telefon numarasını da mektuba yazan Yıldırım, “Bu sözleri ağlayarak yazıyorum. Acınız acımızdır” ifadesini kullandı.

Haberin Devamı

İKİ KARDEŞTEN DUYGULANDIRAN BAĞIŞ

Haberin Devamı

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

Çağay ailesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyası için çeşitli ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı bir koli hazırladı. Ailenin çocukları Yaren ve Miray ise kolinin yanına kendi harçlıklarını da bir poşete koyup bağışladı. İki kardeş, “Bu kağıt ve erzaklar kime gittiyse Allah size ve oradakilere sabır ve şifa versin. Dualarımız sizinle” notunu ekledi.

BİR PATİK BİR NOT

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

Mamak’ta yaşayan Feyza isimli bir çocuk yardım kampanyasına çocuk ceketiyle patik bağışladı. Feyza, hediye paketinin üzerine yazdığı kağıda, “Bu poşeti açtığında kahverengi bir patik göreceksin. Sizin zor durumda olduğunuzu öğrenince bunları sana gönderdim” notunu düştü.

Haberin Devamı

İNŞALLAH GÜLE GÜLE OYNARSINIZ

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

Sincan’da yaşayan bir çocuk Sincan Belediyesi’nin Fatih Fuar ve Kongre Merkezi’nde oluşturduğu yardım merkezine bir koli dolusu oyuncak getirdi. Yardımsever çocuk kolinin üzerindeki kağıda, “Burayı oku arkaya bak. Sizi çok seviyorum, çok geçmiş olsun. Sizin için bu oyuncakları veriyorum. İnşallah güle güle oynarsınız” diye yazdı.

MİNİK EFE KUMBARASINI GETİRDİ

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

Yenimahalle’de yardım organizasyonu yükünün büyük bir kısmını gençler sırtlarken, evde oturamadığını söyleyerek yardıma gelen ev hanımları, emeklilerin yanı sıra küçük çocuklar da kampanyaya destek için Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde buluştu. Depremzede aileler için kayıtsız kalmayan Efe Kaya isimli bir çocuk, “Selam ben Efe Kaya. Kardeşim Edanur ile biriktirdiğim kumbaranın ihtiyacı olan kişilere gitmesini istiyorum” yazılı notu ekleyerek harçlıklarından biriktirdiği kumbarayı afetzedelere ulaştırılması için yardım kolilerine bıraktı.

Haberin Devamı

HUZUREVİ SAKİNLERİNDEN 4 BİN TL YARDIM

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar


Duygulandıran bir destek kampanyası haberi de Keçiören Belediyesi Gönül Köşkü Huzurevi’nden geldi. Huzurevi sakinleri imkânları ölçüsünde kendi aralarında 4 bin TL para topladı. Huzurevi yetkilisi Seçkin Karaçocuk da huzurevi sakinleri adına paraları AFAD tarafından paylaşılan IBAN numarasına yatırdı. Keçiören Esertepe Mahallesi’nde yaşayan 5 yaşındaki Kıvanç Yüksel isimli anaokulu öğrencisi de arkadaşlarıyla birlikte harçlığını birleştirerek Keçiören Belediyesi’nin yardım kampanyasına destek oldu. Küçük Kıvanç “Orada kardeşlerim binaların altında yatarken içim sızlıyor. Bir yandan deprem olduğu için içim sızlıyor ama yardım ettiğim için çok mutluyum. Kendi paramla, kumbaramla dedem, anneannem ve annemin arkadaşlarıyla hepsi ile parayı birleştirdik, yardım ettik” dedi.

Haberin Devamı

ŞEHİT ANNESİ MAAŞINI BAĞIŞLADI

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

Nallıhan’da iki kız çocuğu, kumbaralarında biriktirdikleri paralarını depremzedeler için bağışladılar. Minikler bağışlarını Nallıhan Belediyesi’nin Çayırhan Mahallesi’ndeki zabıta noktasına teslim etti. Nallıhanlı şehit Vural Arıcı’nın annesi Atiye Arıcı da deprem bölgesindeki depremzedeler için maaşını bağışlayarak destek oldu.

 EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE DAYANIŞMA

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

Ankara’da belediyeler, kaymakamlıklar ve sivil toplum kuruluşlarının depremden etkilenenlere ulaştırılmak üzere başlattıkları yardım kampanyaları da hızla sürüyor. Yapılan çağrı üzerine elektrikli ısıtıcı, kışlık kıyafet ve ayakkabı, battaniye, çocuk maması, çocuk bezi, powerbank, gıda gibi acil ihtiyaç malzemeleri belirlenen yardım toplama merkezlerine getiriliyor. Burada el ele imece usulüyle ayrılan eşyalar kolilenerek TIR’lara yüklenip gönderiliyor. Bu arada sosyal medya üzerinden yapılan destek çağrıları üzerine de yardım merkezlerine yüzlerce insan akın ediyor. Bazı vatandaşlar da merkezlerde çalışan vatandaşlara yemek ve çay ikramında bulunuyor. Çankaya Belediyesi’nin yardım kampanyasına Çin’den 10 kişilik bir ekip ile İngiliz Büyükelçiliği’nden bir grup da çocukları ile katıldı. Macunköy Metro İstasyonu’nun yanında bulunan otopark alanında da afet bölgesindeki depremzedeler için yardım malzemeleri toplandı. Toplanan malzemelerin kolilere yerleştirilmesi ve istiflenmesi için çoğunluğu gençlerden oluşan vatandaşlar birlikte çalıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), yardımların toplandığı alanların tam kapasiteye ulaşması nedeniyle sosyal medyadan, “BELKO Soğuk Hava Deposu ve Macunköy Depolama Alanı tam kapasiteye ulaşmıştır. İhtiyaç duyulması halinde tekrar duyuru yapılacaktır. Destekleriniz için teşekkür ederiz. Yaralarımızı hep birlikte saracağız” mesajını paylaştı. ABB, sıfır eşya ve konserve yardımlarının ise BELKO Soğuk Hava Deposu ve Macunköy'e yönlendirilebileceğini duyurdu.

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

AKYURT


Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

YENİMAHALLE

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

GÜDÜL


Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

BEYPAZARI


Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

PURSAKLAR

Küçük yüreklerden ağlatan yardımlar

ÇANKAYA

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!