ANKARA HABERLERİ

Koza Sokak’ın kötü koku ve taşkın sorunu çözülüyor

Hürriyet Haber
15.05.2021 - 21:28 |Son Güncelleme :

ASKİ Genel Müdürlüğü, aralarında Malezya, Sudan ve Türkmenistan büyükelçiliklerinin de yer aldığı Koza Sokak’ta mevcut atık su (kanalizasyon) hattının yıllar içinde tıkanması sonucu oluşan kötü kokuyu ortadan kaldırmak için harekete altyapı çalışmalarına başladı.

Hürriyet Haber

Sokakta zaman zaman pis su baskınlarına maruz kalan binaların olduğunu aktaran ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, derinde kalan ve eskiyen mevcut atık su hattının yıllar içinde işletilemez hale geldiğine dikkat çekerek, Kahraman Kadın Sokak’tan deşarj alınarak yaklaşık 150 metre uzunluğunda yeni bir atık su hattının yapılacağını açıkladı. Öztürk, “Ankara’mızın güzide semtlerinden biri olan bu noktada, kanalizasyondan kaynaklı uzunca bir süredir devam eden koku problemi vardı. Mevcut hattın işlevini yitirmiş olması ve kot farklılıklarından dolayı bölgede zaman zaman insanları rahatsız edecek düzeyde ciddi bir koku salınımı söz konusu ne yazık ki. Gerek şebekeyi yenileme gerekse de yeni bacalar oluşturmak suretiyle bu sorunun önüne geçeceğiz” dedi.

SIK SIK SU BASIYOR

Vatandaşlar da yapılacak çalışmayla ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi:

* Figen Akdoğan: “Uzun süredir lağım kokusundan korkunç boyutta rahatsızdık. Bu sokak Haliç gibi kokuyor. Artık evimi satıp gitmeyi düşünüyordum.”

* Mehmet Çakmak: “Bahçe katlarını sık sık su basıyor. Eskiden de kanalizasyon kokusu vardı, son 15 senede çok arttı. Kokudan evimizde oturamıyoruz.”

* Erdi Küçük: “Bu sorun 25 yıllık bir problem. Apartmanımızın altı komple su oluyor ve inanılmaz kötü kokuyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Koza Sokak’ın kötü koku ve taşkın sorunu çözülüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Mayıs 2021 tarihinde saat 21 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Koza Sokak’ın kötü koku ve taşkın sorunu çözülüyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Haziran 2021, Salı
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:12
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:26
 • Yatsı
  22:13
Sayfa Başı