'Mansur Yavaş mağduriyet rolü oynuyor'

Güncelleme Tarihi:

Mansur Yavaş mağduriyet rolü oynuyor
Oluşturulma Tarihi: Ekim 13, 2022 16:14

‘Su tarifelerinde yüzde 50 indirim’ kararı önceki gün Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi’nde yine gündemdeydi.

Haberin Devamı

Mansur Yavaş mağduriyet rolü oynuyor
Konuyla ilgili söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, köylerde yaşayan vatandaşlara gelen yüksek su faturalarının nedeninin kademeli su tarifesi kararı olduğunu belirterek zamları dengelemek adına indirim teklifi verdiklerini anlattı. ABB’nin ‘sosyal yardımları kesme konusunda vatandaşı tehdit ettiğini savunan Köse, özetle şunları söyledi:

BİR KAŞIK SUDA BOĞULDUNUZ

“Su indirimi konusunda tam bir batağa saplandınız. Bir kaşık suda tam anlamıyla boğuldunuz. Dediniz ki ‘sizin yardımlarınızı keseceğiz.’ Su bedelleri ile ilgili Meclis’te alınan yüzde 50 indirim kararı ile ilgili ek yardımı yapmayacağınızı söylediniz, kömür yardımını keseceğiniz ile ilgili tehditlerde bulundunuz. Kırsal kalkınma ile ilgili çiftçilerimize de yine destek yapmayacağınızı ifade ederek tehdit ettiniz. Ayrıca sosyal medyada bir bildiri yayınlayarak yine Meclis’te alınan suya yüzde 50 indirim kararı ile ilgili olarak ASKİ’nin iflas ettiğini ve hayati su yatırımlarını yapamayacağınızı ifade ettiniz.

Haberin Devamı

MANSUR YAVAŞ KLASİĞİ OLUYOR

Bakın burada yine bir Mansur Yavaş klasiği oluyor. Mağduriyet rolü oynuyor. Yalan ve algı ile beraber bir çaba sarf ediyor. Sanki hemen karar uygulandı. Mahkemeye vermişsiniz, göreceğiz mahkemenin sonucunu. Daha ortada bir şey yok ama siz sesini duyduğunuzda bile çöktüğünüzü ifade ettiniz. Yalan söylemek size göre ne kolay. Abartmak, algı yapmak ne kolay. Algıda, abartıda, yalanda belli bir seviyeye geldiniz, bu konuda tebrik ediyorum sizi. Su olayında gördük ki, güçlerini tehdite dönüştürüyorlar.”
CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu, Köse’nin konuşmasının ardından söz istedi ancak Meclis Birinci Başkanvekili Fatih Ünal oturumu kapattı. CHP Grubu, söz vermediği için Ünal’a tepki gösterdi.

BAKMADAN GEÇME!