ANKARA HABERLERİ

Koronavirüse karşı sosyal mesafe eğitimi

Selma KASAP/AA
24.04.2021 - 23:36 |Son Güncelleme :

Gazi Üniversitesi Tusaş-Kazan Meslek Yüksekokulu Uçak Teknoloji Programı öğrencileri, koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeyi eğlenceli tekniklerle korumaları için çocuklara ‘ölçme’ eğitimi verdi.

Selma KASAP/AA

Üniversiteli gençler, ölçme tekniklerini oyunla birleştiren ‘Sosyal Mesafeyi Ölçme ve Koruma’ isimli sosyal sorumluluk projesi geliştirdi. Üniversite öğrencileri uzunluk ölçer kullanarak sosyal mesafeyi eğlenceli bir oyunla çocuklara aktaran etkinlikler düzenlediği projeye Uçak Teknoloji Programı’nda uzaktan eğitim alan 15 ilden öğrenciler katıldı. Gazi Üniversitesi Tusaş-Kazan Meslek Yüksekokulu Uçak Teknolojisi Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Battal Doğan, “250 ilkokul çağındaki çocuğa sosyal mesafe öğretildi. Öğrencilerimiz, köy ve şehirdeki okullar, sokaklar, spor salonu, müzik kursu ve oyun parkları gibi çok değişik ortamlardaki çocuklara ulaşarak, sosyal mesafeyi koruma eğitimlerini başarıyla tamamladı” dedi. Üniversiteli gençlerin çocukların sosyal mesafeyi nasıl ölçeceklerini göstermeleri için çok çeşitli yöntemler geliştirdiğinin altını çizen Doğan, şöyle devam etti: “İlköğretim çağındaki öğrencilere, öğretmen masası, kapı gibi somut eşyanın boyutlarını hayal ederek 1.5 metre sosyal mesafeyi koruyabilmelerine yönelik oyunlar ve metotlar geliştirdi. Öğrencilere genellikle bulundukları ortamlara uygun sosyal mesafe dersleri verildi. Örneğin spor salonunda eğitim alan çocuklara bacaklarını açma aralığı, müzik kursundaki çocuklara müzik aleti boyutlarına göre sosyal mesafeyi hayal etmeleri gösterildi. Daha sonra çocuklara bu mesafeyi sürekli kontrol edecekleri bir metot eğitimi verildi. Örneğin saklambaç oyunu oynatılarak mesafe koruma ve parktaki oyun aletleri arasındaki boşluklardan nasıl yararlanacakları aktarıldı.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Koronavirüse karşı sosyal mesafe eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Nisan 2021 tarihinde saat 23 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Koronavirüse karşı sosyal mesafe eğitimi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Haziran 2021, Cuma
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:13
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:27
 • Yatsı
  22:14
Sayfa Başı