ANKARA HABERLERİ

Kişiselleştirmede son tarih 16 Ekim

Hürriyet Haber
02.10.2020 - 16:42 |Son Güncelleme :

Hürriyet Ankara’nın dün ‘Tam kartlar kişiselleşecek’ manşetiyle duyurduğu tam Ankarakart’ların kişiselleştirilerek ‘HES kodu’ uygulamasına entegresiyle ilgili detaylar belli oldu. Tam Ankarakart sahiplerinin en geç 16 Ekim’e kadar kartlarını ‘www.ankarakart.com.tr’ adresinden kişiselleştirmeleri gerekiyor.

Hürriyet Haber

EGO Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı ve Ankara Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun toplu taşıma araçlarında HES kodu uygulamasına geçilmesi yönündeki kararının ardından teknik çalışmaların tamamlandığını duyurdu. EGO, hastalığın yayılım hızının kontrol altında tutulması, hastalık tanısı konulmuş ya da temaslı durumdaki kişilerin toplumdan izole edilmesinin sağlanabilmesi için tam Ankarakart’a sahip olan vatandaşların, en geç 16 Ekim 2020 tarihine kadar kartlarını ‘www.ankarakart.com.tr’ adresi üzerinden kişiselleştirmesi uyarısı yaptı.

4 MİLYON 881 BİN TAM KART VAR

EGO Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Toplu taşıma araçlarında HES kodu uygulama zorunluluğu kararı nedeniyle tam Ankarakart kullanan vatandaşlarımızın toplu taşıma hizmetlerimizde herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmamaları için ulaşım kartlarını ‘www.ankarakart.com.tr’ sitesine üye olarak kişiselleştirmeleri gerekmektedir” denildi. Mevcut durumda aktif görünen 4 milyon 881 bin 473 adet tam Ankarakart’ın bulunduğuna dikkat çekilen açıklamada bu kartlardan 301 bin 93 adedinin daha önce kişiselleştirildiği belirtildi.

YAPILACAK İŞLEM İSE ŞÖYLE

Kişiselleştirme işleminin yapılabilmesi için ‘www.ankarakart.com.tr’ sitesinde yer alan ‘Ankarakart Online İşlemler, Ankarakart Tanımlama’ menüsüne girilerek, kartların ön ve arka yüzünde yazılı kart numaralarının yazılması gerekiyor. Online işlemlerde açılan hesaptan Ankarakart’larını tanımlayan vatandaşlar, hem kart hareketlerini inceleyebilecek hem de çalınma ya da kaybolma durumunda kartlarında kalan bakiyeyi yeni tam Ankarakart’larına yükleyebilecek.

Kişiselleştirmede son tarih 16 Ekim

Hürriyet Ankara, ‘HES kodu’ uygulamasının kent içi toplu taşımaya entegre edilmesinin gündeme gelmesinin ardından dün ‘Tam kartlar kişiselleşecek’ manşetiyle konuyu duyurmuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kişiselleştirmede son tarih 16 Ekim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2020 tarihinde saat 16 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kişiselleştirmede son tarih 16 Ekim haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Haziran 2021, Pazartesi
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:12
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:51
 • Akşam
  20:25
 • Yatsı
  22:12
Sayfa Başı