ANKARA HABERLERİ

Kent konseyinin kararları kanun gibi görülmeli

Hürriyet Haber
10.04.2021 - 00:39 |Son Güncelleme :

Ankara Kent Konseyi’nin (AKK) ev sahipliğinde, Türkiye Kent Konseyleri Birliği tarafından ‘Ankara Buluşması’ programı düzenledi.

Hürriyet Haber

Gençlik Parkı Kabul Salonu’ndaki programa katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kent konseylerinin aldığı kararların kanun gibi görülmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Kent konseyi birçok meclisten oluşan ve kentin sorunlarını tartışan, her kesimden insanın olduğu bir yapı. Dolayısıyla Ankara Kent Konseyi’nin tavsiyesi Ankara’nın tavsiyesi. Ankara Kent Konseyi, Ankara’nın tümünü ilgilendiren kararlar alıyor. Eğer belediye başkanı kent konseyinin önünü açıp, onların fikirlerine önem veriyorsa kent konseyinin ombudsman gibi bir işlevi vardır. Dolayısıyla ben zaman içinde kent konseyinin bir meclisi olması gerektiğini düşünüyorum. Kent konseyi kurmayan belediye başkanı hata yapar” dedi. Kent yönetiminde katılımcılık ilkesiyle ortak aklın buluşması gerektiğinin altını çizen AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Kanunla oluşturulmuş kent konseylerinin katılımcılık ikliminin en geniş organize edildiği yer Ankara’dır. Bugün 600’e yakın bileşeni ve 2 binden fazla gönüllü çalışma grubu üyesiyle Türkiye’nin ilgisini çeken bir iklim oluştu. Ankara’nın gastronomisinden, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında yapılacak etkinliklere kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin ikametgâhı olan bu kentin tüm organizasyonlarına Ankara’ya gelen kent konseyi başkanlarının katkı yapmasını talep ettik. Bu etkinlikler kapsamında da kent konseylerinin destek vereceği bir organizasyonun da başlangıcını yaptık” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kent konseyinin kararları kanun gibi görülmeli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Nisan 2021 tarihinde saat 00 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kent konseyinin kararları kanun gibi görülmeli haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Mayıs 2021, Pazar
 • İmsak
  03:52
 • Güneş
  05:33
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:58
 • Yatsı
  21:31
Sayfa Başı