ANKARA HABERLERİ

Kent kimliğini güçlendirmek için çalışmalar hızlanacak

Hürriyet Haber
20.02.2020 - 09:22 |Son Güncelleme :

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ile Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Savaş Zafer Şahin, Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel’i ziyaret etti.

Hürriyet Haber

Ankara’daki yerel basının, kentin gündeminin belirlenmesinde ve yaygınlaştırılmasındaki önemine işaret eden Yılmaz, gazetelerin Ankara eklerinin son yıllarda önemli bir işlevi ve geleneği yerine getirdiğini ifade etti. Yılmaz, yaklaşık 8 ay önce kurulan Ankara Kent Konseyi’nin çalışmaları hakkında özetle şu bilgileri paylaştı:

GÖNÜLLÜLÜĞE DAYALI BİR ÖRGÜTLENME

“Ankara Kent Konseyi’nde Bisiklet, Ankara Kalesi ve Engelsiz meclislerinin yanı sıra, mimarlıktan tüketici haklarına, halk sağlığından kent estetiğine kadar pek çok konuyu kapsayan 15 çalışma grubu kurduk. Kentte bulunan pek çok paydaşla temasta bulunan, üyelerinin ve kente katkıda bulunacak tüm bileşenlerin faaliyetlerini olanaklar nispetinde desteklemeye çalışan Ankara Kent Konseyi, bünyesinde 450 kadar kamu kurumu, üniversite, STK, meslek kuruluşu ve esnaf odası temsilcisi bulunan, tamamen gönüllülüğe dayalı bir örgütlenme. Önümüzdeki aylarda kent konseylerinin yerel yönetimlerde gönüllülük esasıyla daha etkili olması için de çalışmalar yapacak olan Ankara Kent Konseyi, Ankara’da kente aidiyet ve sahiplenme hislerini, kent kimliğini güçlendirmek, sürdürülebilir kalkınma ilkelerine uygun çalışmalar yapmak üzere bileşenleriyle birlikte çalışmalarına hız kazandırmayı planlıyor. Ankara Kent Konseyi’nin ABB Meclisi’ne ilettiği ve kentin ortak sorunlarını ifade eden tavsiye kararları da ocak ayında belediye meclisinde oy birliği ile kabul edildi.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kent kimliğini güçlendirmek için çalışmalar hızlanacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Şubat 2020 tarihinde saat 09 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kent kimliğini güçlendirmek için çalışmalar hızlanacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

04 Nisan 2020, Cumartesi
 • İmsak
  04:54
 • Güneş
  06:21
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:32
 • Akşam
  19:23
 • Yatsı
  20:43
Sayfa Başı