ANKARA HABERLERİ

Kapasite Geliştirme Projesi’ne ödül

Hürriyet Haber
18.10.2020 - 00:54 |Son Güncelleme :

YÖK 2020 Üstün Başarı Ödülleri, ‘2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, bireysel ve kurumsal olmak üzere iki kategoride verildi.

Hürriyet Haber

‘Kurumsal Ödül’ kategorisinde ‘Sürdürülebilir Tarım ve Gıda Üretimi Yüksek Eğitim ve Öğretiminde Küresel Kapasite Geliştirme Projesi’ başlıklı projesi ile Uluslararası İşbirliği Ödülü'nün sahibi olan Ankara Üniversitesi, projenin detaylarını paylaştı. 3'ü Türk, 2'si Japonya'dan 5 üniversitenin buluştuğu projenin Türkiye Lideri Ankara Üniversitesi'nden Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Can Turgay, 5 üniversitenin ziraat ve afet önleme alanlarında eğitim ve araştırmadaki temel uzmanlıklarını paylaştıklarını belirtti. Ankara Üniversitesi, ODTÜ, Ege Üniversitesi, Niigata Üniversitesi ve Fukushima Üniversitesi'nin bu projede buluştuğunu dile getiren Prof. Dr. Turgay, “Tecrübe, bilgi ve yüksek teknolojinin entegrasyonu ve geleceğe yönelik gelişmiş ziraat eğitiminde yeni bir yapı oluşturmak hedefte” dedi.

KÜRESEL PAYLAŞIM

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, konu ile ilgili şunları söyledi: “Ankara Üniversitesi olarak, YÖK 2020 Üstün Başarı Ödülleri'nden Kurumsal Ödül kategorisinde yer alan 'Uluslararası İşbirliği Ödülü'nün sahibi olmak ve bu ödülü bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından almak bizler için büyük gurur ve motivasyon kaynağı oldu. Ankara Üniversitesi, uluslararasılaşma konusuna yüksek önem vermektedir. Bilimin ve teknolojinin küresel anlamda paylaşılmasını hedefleyerek, dışa açılımda başarı için yoğun bir çaba gösteriyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kapasite Geliştirme Projesi’ne ödül hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2020 tarihinde saat 00 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kapasite Geliştirme Projesi’ne ödül haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ekim 2020, Pazar
 • İmsak
  05:31
 • Güneş
  06:54
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:14
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı