ANKARA HABERLERİ

Kanser hastalarına COVID-19 aşı çağrısı

Aybüke İnal KAMACI/AA
15.10.2021 - 17:00 |Son Güncelleme :

Lösemili Hastalar Sağlık Eğitim ve Medikal Araştırma Derneği (LÖSEMA) Kurucu Başkanı Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, kanser hastalarını COVID-19 aşılarını tamamlamaya çağırdı.

Aybüke İnal KAMACI/AA

LÖSEMA tarafından düzenlenen 11. LÖSEMA Kongresi’nde kanser tedavisindeki gelişmeler, salgın sürecinde kanser hastalarına yaklaşım ve aşılama gibi konular ele alındı. Kanser hastalarının COVID-19’a karşı yüksek riskli grupta yer aldığına dikkat çeken LÖSEMA Kurucu Başkanı, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, dolayısıyla kanser hastalarının aşılarını mutlaka eksiksiz olmaları gerektiğine dikkat çekti. Altuntaş, şunları kaydetti:

ÖNLEMLERİMİZİ ALALIM

“Lütfen kanser hastaları ve hasta yakınları, bakımlarını üstlenen kişiler olarak aşılarınızı tamamlayın. En az iki doz aşınızı mutlaka olun. Bu konuda Sağlık Bakanlığı'nın kurallarını uygulayalım. Kanser hastaları ve yakınları, aşılarımızı olalım ve bu şekilde de önlemlerimizi alarak artık beklemeyelim, merkezlerimize başvuralım. Çünkü kanser hastalarının aşı olmadıkları zaman Kovid-19’a yakalanma oranları, yakalandıkları zaman da ağır geçirme, mekanik ventilasyona bağlanma ve yoğun bakımda kalma oranları ile süreleri uzamakta.” 

EN ÖNEMLİ TEDAVİ UMUT

Kanser hastalığındaki en önemli tedavinin umut olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Altuntaş, “Umudu olmayan hiçbir hasta o tünele girmez, o yolculuğa çıkmaz. O yolculuğa çıkması için hastaya umut vermemiz lazım. Biz de LÖSEMA olarak hastalara umut vermeye gayret ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kanser hastalarına COVID-19 aşı çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2021 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kanser hastalarına COVID-19 aşı çağrısı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2021, Salı
 • İmsak
  06:20
 • Güneş
  07:50
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı