ANKARA HABERLERİ

Kamuda esnek çalışma böyle uygulanacak

Hürriyet Haber
31.08.2020 - 23:14 |Son Güncelleme :

Ankara Valiliği, Cumhurbaşkanlığı’nın ‘COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler’ genelgesi kapsamında yeni bir genelge yayınladı.

Hürriyet Haber

Salgın yayılımının en aza indirilmesi amacıyla hazırlanan genelge ile il sınırları dahilinde bugün itibarıyla kamuda uygulanacak ‘esnek çalışma’ modeli esasları belirlendi. Genelgede, “Sağlık ve güvenlik personeli hariç, esnek çalışma yöntemlerine ilişkin belirlenen usul ve esaslar dikkate alınmak kaydıyla ilçe kaymakamları ve valiliğimize bağlı kurum amirleri kendi kurum ve birimlerindeki ihtiyaç ve şartların gerektirdiği özel düzenlemeler yapabilecektir. Bu kapsamda 1 Eylül 2020’den itibaren valiliğimiz birimlerinde çalışan personelin durumlarının değerlendirilerek; birim amirlerince dönüşümlü çalışma, uzaktan çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanacaktır” ifadesi kullanıldı.

BÜRODA BULUNMAYAN DENETİM EKİBİNE

Gereğinin yapılması için Ankara Büyükşehir Belediyesi, vali yardımcıları, kaymakamlıklar, valilik bölge ve il müdürlükleri ile birimlerine gönderilen genelgeye göre ‘esnek çalışma’ modelinin ayrıntıları ise şöyle:

* Hamile ve kronik hastalığı olanlar idari izinli sayılacak.

* 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın personel, ikinci bir emre kadar evden çalışacak.

* Diğer personel haftalık olarak dönüşümlü çalışacak.

* Dönüşüm sistemi içinde büroda bulunmayacak personel, mahalle denetim ekiplerinde görev yapacak.

* Esnek çalışmaya göre hazırlanan görevlendirme listeleri, il ve ilçe yazı işleri müdürlüklerine gönderilecek.

* Personel, amirinden izin almadan görev mahallinden ayrılmayacak; ihtiyaç halinde göreve dönecek; güncel adres ve iletişim bilgilerini bildirecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kamuda esnek çalışma böyle uygulanacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ağustos 2020 tarihinde saat 23 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kamuda esnek çalışma böyle uygulanacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

01 Aralık 2021, Çarşamba
 • İmsak
  06:15
 • Güneş
  07:44
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı