ANKARA HABERLERİ

Kalite standartları gözden geçirilmeli

Hürriyet Haber
28.01.2020 - 09:18 |Son Güncelleme :

Depremden etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerini ileten ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu, yaptığı yazılı açıklamada, “Depreme dayanıklı inşaat standartlarını belirleyen yönetmelikler; anlaşılması zor, uygulanamayan dokümanlar olmaktan acilen çıkarılmalı, 6-8 kata kadar konutların proje ve yapımına yönelik basit, anlaşılabilir standartlar hazırlanıp yürürlüğe sokulmalı” dedi. Dernek, şu uyarılarda bulundu:

Kalite standartları gözden geçirilmeli
Hürriyet Haber

Deprem bölgesinde yıkılacak binalar yıkılmalı, güçlendirme ile kullanılabilecek binalar acilen güçlendirilmeli ve kullanıma açılmalı. Yıkılmış, hasar görmüş veya tedbir nedeniyle boşaltılmış binalarına giremeyen vatandaşlarımız için, kış koşullarında insanca yaşayabilecekleri mekânlar belirlenmeli, bu çerçevede tüm bölge imkânları tespit edilerek kamu misafirhaneleri, oteller, barınmaya uygun tüm tesisler değerlendirilmeli. Fay hatları herkesçe bilindiğine göre, kentsel dönüşüm projelerine özellikle kritik fay hatları üzerindeki yerleşimlerde öncelik verilmeli. İnşaatlarda kullanılacak beton, demir gibi malzemelerin kalite standartları gözden geçirilmeli, kalite yönetimi ve denetimi süreçlerinin sorunlu yanları çözüme kavuşturulmalı.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kalite standartları gözden geçirilmeli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2020 tarihinde saat 09 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kalite standartları gözden geçirilmeli haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Mayıs 2021, Pazar
 • İmsak
  03:52
 • Güneş
  05:33
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:58
 • Yatsı
  21:31
Sayfa Başı