Kabardinka büyüledi

Güncelleme Tarihi:

Kabardinka büyüledi
Oluşturulma Tarihi: Ekim 24, 2021 20:47

Kabardey-Balkar Cumhuriyet Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu Kabardinka, Türkiye turnesi kapsamında Ankaralılarla buluştu.

Haberin Devamı

Ankara Çerkes Derneği’nin katkılarıyla Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde izleyicilerin karşısına çıkan topluluk, dansları, müzikleri ve kıyafetleriyle büyük beğeni topladı.

Kabardinka büyüledi


Kaf Dağı’nın zarif ve çevik dansçıları, Çerkes kültürünü müzikler ve danslarla anlattı. Sanatçılar performansları ve geleneksel kıyafetleriyle büyük beğeni kazanırken, sahnede görsel bir şölen sundular.

Kabardinka büyüledi


ÇERKES TARİHİ ÇOK ESKİLERE DAYANIYOR

Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği geceye katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Çerkeslerin tarihinin çok eski tarihlere dayandığını biliyorum. Çerkeslerin eşsiz güzellikteki dansları ve aynı güzellikteki kıyafetleri beni 5 bin yıl öncesine götürdü.

Kabardinka büyüledi


Çerkeslerin yaşam biçimini danslar ile kıyafetlerinde görmüş oldum. Güzel bir geçmişe ve anlayışa sahip olduğunuzu unutmamanızı ve genç kuşaklara aktarmanızı diliyorum” dedi. Ankara Çerkes Derneği Başkanı Bislan Jalouqa ise “Kabardinka bizleri anavatanla kucaklaştıran bir gece yaşattı” diye konuştu.

Haberin Devamı

Kabardinka büyüledi

Ankara Çerkes Derneği Başkanı Bislan Jalouqa, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a desteklerinden dolayı ‘Çerkes kaması’ taktim etti.

Kabardinka büyüledi

Gecenin sunuculuğunu Hümeyra Ulus ile Kabardinka’nın eski dansçılarından Beslan Bitokov yaptı.


Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!