ANKARA HABERLERİ

İstihdam için buluştular

Hürriyet Haber
19.09.2021 - 02:53 |Son Güncelleme :

Ankara Sanayi Odası(ASO) tarafından, ASO 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgesi(OSB), Başkent OSB, Anadolu OSB ve Dökümcüler OSB’nin bulunduğu Sincan sanayi havzasında yaşayan vatandaşların, bölgedeki istihdam olanaklarından haberdar olması için ‘Herkese Meslek, Herkese İş-Sincan Sivil Toplum Diyaloğu Toplantısı’ ASO Sürekli Eğitim Merkezi’nde (ASOSEM) gerçekleştirildi.

Hürriyet Haber

İşsizlikle mücadelede örnek bir çalışma olması planlanan toplantının ardından muhtarlar ve din görevlilerinin, ASO tarafından dağıtılan tanıtım afişlerini ve iletişim bilgilerini mahallelere asması hedefleniyor. Geçmişte mesleki eğitimin cazibesinin düşürüldüğünü vurgulayan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, “Çünkü cazip olmayan her şey, iltifat edilmeyen her şey körelmeye mahkumdur. Artık ‘Bu adam olmaz, bunu sanat okuluna gönderelim de olsun’ denecek kadar değersiz hale getirildi. Halbuki hayatımızda asıl farkı oluşturan ne bildiğiniz değil, bildiklerinizle ne yapabildiğiniz. Beceri dediğimiz şey son derece kıymetli, son derece önemli” dedi. ASO-SEM Başkanı Serdar Tütek de “Fabrikalarımızda makinelerimiz, binalarımız ve bir takım değerlerimiz var. Fabrikalardaki bizim için en değerli şey, oradaki insan kaynağı. Geri kalan her şeyin tamamı en fazla yüzde 10’luk bir teferruat” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İstihdam için buluştular haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Ekim 2021, Pazartesi
 • İmsak
  05:39
 • Güneş
  07:03
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  18:03
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı