ANKARA HABERLERİ

İş yerini açamayana destek sağlayacağız

Doğahan GİRİTLİOĞLU
27.03.2020 - 22:45 |Son Güncelleme :

Ankara Eczacılar Odası (AEO) risk grubunda olan eczacıların koronavirüs hastalığına yakalanması durumunda yaşayacakları olumsuzlukların önününe geçmek için özel bir destek paketi hazırladı.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Başkent’te herhangi bir eczacıya COVİD 19 teşhisi konulması durumunda, iş yerinin kapalı olduğu süreçte yapılması gereken ödemelerinde destek sağlanacak. Ankara Eczacılar Odası Başkanı Taner Ercanlı, bugüne kadar (27 Mart saat 12:30) Ankara’da hiçbir eczacı veya çalışanında vakaya rastlanmadığını ve tüm eczanelerin görev başında olduğunu söyledi. “En ön cephede bu salgına karşı mücadele veren eczacılarımızı korumak zorundayız” diyen Ercanlı, hastalığa yakalanması halinde eczacılara verilecek desteği şöyle anlattı:

İş yerini açamayana destek sağlayacağız

ENFEKTE OLMA RİSKİ VAR

“Eczanelerde alınan önlemler sonucunda şu ana kadar hiç bir pozitif vaka yaşanmadı. Ancak bu süreçte meslektaşlarımızın birinci derece risk grubunda yer aldığı ve Covid-19 virüsü ile enfekte olma tehlikesini yaşadığı ortada. Bu doğrultuda bugüne kadar aldığımız önlemlere ek olarak bazı destekler yapacağız. Herhangi bir meslektaşımız hastalığa yakalanarak eczanesini açamazsa bu süreçte onları mağdur etmeyeceğiz. Eczanelerimize kira yardımı elektrik, su, telefon ve internet faturalarının karşılanması, maaş ve sigorta prim desteği sağlayacağız. Ayrıca depo ödemelerinin ertelenmesi için de yardımcı olacağız.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İş yerini açamayana destek sağlayacağız hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2020 tarihinde saat 22 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İş yerini açamayana destek sağlayacağız haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Mayıs 2021, Cumartesi
 • İmsak
  03:43
 • Güneş
  05:27
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  20:03
 • Yatsı
  21:39
Sayfa Başı