ANKARA HABERLERİ

İş arayan ve işveren artık kolay buluşacak

Hürriyet Haber
03.07.2022 - 09:57 |Son Güncelleme :

Ankara Sanayi Odası(ASO) ile Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) Ankara İl Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanarak ASO’da Hizmet Noktası kuruldu.

Hürriyet Haber

İstihdam hizmetlerinin güçlendirilmesi, yaygınlaştırılması, yerelleştirilmesi ve ASO üyelerinin ihtiyaç duyduğu nitelikli personele ulaşmasını sağlamayı amaçlayan protokol, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile İŞKUR Ankara İl Müdürü Arif Ay tarafından imzalandı.ASO Başkanı Nurettin Özdebir, İŞKUR’la bugüne kadar çeşitli projelere imza attıklarını hatırlatan ASO Başkanı Özdebir, İŞKUR’un ASO 1. OSB’deki hizmet noktasının bölgeye çok önemli katkı sağladığını söyledi. Özdebir, “Sanayicimizin en büyük sorunlarından biri nitelikli insan kaynağı bulamamak. Bu konuda ülkemiz son yıllarda çok önemli mesafeler katetti ancak almamız gereken hâlâ çok yol var. Bu konuda ASO olarak biz de çok sayıda proje üretiyoruz. Türkiye’ye örnek model olan bu projelerle mesleki eğitimin algısını değiştirdiğimize inanıyorum. Ancak bu alandaki açığımıza rağmen bazen de arz ile talebin buluşması noktasında sorunlar olabiliyor. İŞKUR bu anlamda önemli bir görev üstleniyor. Biz de ASO’da vereceğimiz bu hizmetle iş arayan ve işverenin buluşabilmesini kolaylaştıracağız. Hem çalışanlarımız hem işverenlerimiz hızlı bir hizmeti artık ASO’dan alabilecek” dedi. İŞKUR Ankara İl Müdürü Arif Ay da ASO ile geçmişten bu yana çok uyumlu iş birlikleri gerçekleştirdiklerini hatırlattı ve bu projeyle sanayiciye daha hızlı hizmet imkânı sunabileceklerini vurguladı.

İş arayan ve işveren artık kolay buluşacak

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İş arayan ve işveren artık kolay buluşacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Ağustos 2022, Cumartesi
 • İmsak
  04:05
 • Güneş
  05:44
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:51
 • Akşam
  20:05
 • Yatsı
  21:37
Sayfa Başı