ANKARA HABERLERİ

İnşaat başında hırsız nöbeti

Muhammed Nuri ERDOĞAN/AA
26.06.2021 - 21:13 |Son Güncelleme :

Ankara’da bir derneğin yapımını üstlendiği cami inşaatında sık sık hırsızlık yaşandığını fark eden dernek başkanı ve arkadaşları, geceleri ateş yakarak nöbet tutmaya başladı.

Muhammed Nuri ERDOĞAN/AA

Altındağ Kazımkarabekir Caddesi’nde bir caminin yapımını üstlenen Yeni Sanayi Çarşısı Kazıkiçi Bostanları Camii Yaptırma ve Onarma Derneği’nin üyeleri, inşaattan zaman zaman çeşitli malzemelerin çalınması ve çevredeki metruk binaya sık sık bazı kişilerin girip çıkması üzerine önlem almak için harekete geçti. Dernek Başkanı Osman Araç ile arkadaşı Şaban Bektaş ve bazı üyeler, geceleri inşaat önünde ateş yakarak sabaha kadar nöbet tutmaya başladı. İnşaatın üç yıldır sürdüğünü belirten Araç, çevredeki metruk binalara girip çıkan bazı kişilerin malzemeleri çalmasına engel olamadıklarını, telin üzerinden atlayan hırsızların çivi, tel ve demirleri alıp götürdüklerini aktardı. 70 yaşında olduğunu belirten Araç, sırayla nöbet tuttuklarını aktararak özetle şunları söyledi:

İnşaat başında hırsız nöbeti

METRUK BİNA KALDIRILMALI

“Bu insanlar korkusuz, dikenli telin üzerinde oturuyor, ‘in’ diyoruz inmiyor. Polise telefon ediyoruz, onlar gelene kadar hırsızlar gidiyor. Bu olaylardan kurtulmak ve bir an evvel bitirilmesi için hayırsever vatandaşlarımızdan da ilgi bekliyoruz. Yetkililerden inşaatın yanındaki metruk binanın kaldırılmasını istiyoruz hem toplum açısından hem bizim açımızdan hem burada yaşayan insanlar açısından huzurun sağlanması için bu şart.”

NE BULURLARSA ALIYORLAR

Gündüz inşaatın malzemesinin temini için koşturduklarını gece de nöbet tuttuklarının altını çizen Şaban Bektaş da “Bizi takip ediyorlar, geç kalırsak ya da namaza gittiğimizde 10 dakika içinde ne bulursa alıyorlar. Ağırlıklı olarak demir götürüyor, hurdaya satıyorlar. Şefkatten mahrum çocuklar bu duruma düşüyor. Toplum yaralanıyor. Bu çocuklar bizim çocuklarımız, yakalansa da üzülüyoruz, polise versek de üzülüyoruz. Bunları bir an önce kurtaralım” diye konuştu. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İnşaat başında hırsız nöbeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Haziran 2021 tarihinde saat 21 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnşaat başında hırsız nöbeti haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Ağustos 2022, Perşembe
 • İmsak
  04:13
 • Güneş
  05:49
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:48
 • Akşam
  19:59
 • Yatsı
  21:29
Sayfa Başı