ANKARA HABERLERİ

İlk yardım bilmek hayati önem taşıyor

Hürriyet Haber
21.01.2022 - 15:54 |Son Güncelleme :

Altındağlı kadınlara Türk Kızılay tarafından ilk yardım eğitimi verildi. Belediye Başkanı Asım Balcı, “Vatandaşlarımızı ilk yardım konusunda bilinçlenmeye davet ediyorum” dedi.

Hürriyet Haber

Altındağ Belediyesi ve Türk Kızılay iş birliğiyle ilçede yaşayan kadınlara ilk yardım eğitimi verildi. Kadınlara, boğaza yabancı bir cisim kaçması sonucu neler yapılabileceği başta olmak üzere, acil durumlarda yapılması gereken temel ilk yardım müdahaleleri anlatıldı. Özellikle bebek ve çocuklarda boğaza yabancı bir cisim kaçması sonucunda yaşanabilecek kötü sonuçları önlemek için yapılması gerekenlerin anlatıldığı seminerde, katılımcılar ‘Heimlich Manevrası’ olarak bilinen uygulama hakkında bilgilendirildi. ‘Heimlich Manevrası’ ile hayat kurtarılabileceğini öğrenen kadınlar, manevrayı model üzerinde deneme imkânı da buldu.

SAKİN DAVRANMAK ÇOK ÖNEMLİ

Kazaların her insanın başına gelebileceği, pek çok kazanın herkesin en güvenli yer olarak gördüğü evlerde yaşandığı ve bu tip kazaların ölümcül sonuçlar doğurabildiği gibi konuların altının çizildiği seminerde, ilk yardım uygulamalarının bilinmesinin hayati bir önem taşıdığı bir kez daha vurgulandı. İlk yardım sırasında sakin olmanın önemini vurgulayan Türk Kızılay ilk yardım eğitmeni, “Sakin davranmak gerçekten çok önemli. Aksi halde hastanın hayatını daha fazla riske sokabilirsiniz” uyarısında bulundu.

AİLELER BİLİNÇLENMELİ

Çocukların sağlığının kendileri için büyük önem taşıdığını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı “Bu önemli konularda aileleri bilinçlendirmek için ilk yardım seminerleri düzenliyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bu seminerlere katılmaya ve ilk yardım konusunda bilinçlenmeye davet ediyorum” dedi.

İlk yardım bilmek hayati önem taşıyor

Seminerde ayrıca, ilk yardım gerektiren durumlar uygulamalı olarak anlatıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İlk yardım bilmek hayati önem taşıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ocak 2022 tarihinde saat 15 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlk yardım bilmek hayati önem taşıyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Mayıs 2022, Perşembe
 • İmsak
  03:30
 • Güneş
  05:18
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  20:13
 • Yatsı
  21:54
Sayfa Başı