ANKARA HABERLERİ

Ilıkan: 'ABB’nin tembelliği yüzünden şehrin huzuru bozuluyor'

Hürriyet Haber
30.06.2022 - 08:57 |Son Güncelleme :

ABB Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, yapımı duran hayvan barınağı konusunda ABB’yi bir kez daha eleştirdi. Barınak inşaatına giden Ilıkan, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tembelliği ve önemsemezliği yüzünden şehrin huzuru bozuluyor” dedi.

Hürriyet Haber

Sokak hayvanları probleminin Ankara’nın en büyük sorunlarından biri olduğuna dikkat çeken Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, ABB’yi yapımı duran hayvan barınağı konusunda bir kez daha eleştirdi. Hayvanseverler ile sokak hayvanlarından rahatsız olan vatandaşlar arasında aleni tartışmalar yaşandığını ifade eden Ilıkan, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tembelliği ve önemsemezliği yüzünden şehrin huzuru bozuluyor” dedi. Ilıkan özetle şunları söyledi:

Ilıkan: ABB’nin tembelliği yüzünden şehrin huzuru bozuluyor

ÇÖZÜM BEKLEYEN GERÇEK PROBLEMLER VAR

“Ankaralıların suni gündemlerle, sanal projelerle kaybedecek zamanı yok. Ne metroda veya otobüste unutulan eşyaların açık arttırma ile satışı, ne eski yöneticilerin arabalarının 3 yıldır satılamayışı ne de falan sanatçının billboardlar dolusu reklamı Ankaralıyı ilgilendirmiyor. Ankara’da yaşayan insanların bir an evvel çözüm bekleyen gerçek problemleri var. Sokak hayvanları problemi var. Öyle ki, sokaklar artık güvenliğini yitirmiş durumda. Bu hem sokağa çıkmaya çekinen insanlar için, hem de sokaklarda yaşam mücadelesi veren hayvanlar için sorun haline geldi.

Ilıkan: ABB’nin tembelliği yüzünden şehrin huzuru bozuluyor

GİREMEYELİM DİYE KAPILARI KİLİTLEMİŞLER

Bu problemin çözümü için yapılması gerekenlerden sadece bir tanesi olan nitelikli bir hayvan barınağı maalesef Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 yılı aşkın süredir bitirilemiyor. CHP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bunu yapmamak için hiçbir bahanesi yok. Ne ‘Meclis engelledi’ diyebilir, ne de ‘vatandaş istemedi’ diyebilirler. Maalesef burada aylardır hiçbir çalışma yapılmıyor. İki ay önce burada bir incelemede bulunmuş ve hiçbir çalışma olmadığını kamuoyuyla paylaşmıştık. Bu defa bizler alana giremeyelim diye kapıları kilitlemişler ama buradaki başarısızlığı gizleyemeyecekler.

ANKARALILARIN TAHAMMÜLÜ KALMADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bir an evvel sanal dünyadan gerçeğe dönüp, Ankara’nın gerçek sorunlarına çözüm bulması gerekiyor. Artık Ankaralıların beklemeye tahammülü kalmadı. Sokaklarda hayvanseverler ile sokak hayvanlarından rahatsız olan vatandaşlarımız arasında aleni tartışmalar yaşanmaya başlandı. İnsanlar şefkatlerini yitirmeye başladılar. Yöneticiler için hayvanseverlik sadece özel günlerde hayvanlarla fotoğraf çektirmekten ibaret olmamalı. Yetki ve sorumluluk biliciyle hareket etmeli. Bir şehrin yöneticisinin görevi şehrin huzurunu tesis etmeye gayret etmektir.

ESKİ BARINAĞIN TAŞINMASI DA GECİKTİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tembelliği ve önemsemezliği yüzünden şehrin huzuru bozuluyor. Sokak hayvanları probleminin bir nebze de olsa çözüme kavuşması için bir an evvel bu barınağın tamamlanması gerekiyor. Karataş hayvan barınağı yapılmadığı için Gölbaşı’ndaki eski hayvan barınağı da yerinde kalıyor. Gölbaşı’ndaki barınak taşınmadan orada inşa edilecek ve bölgeye değer katacak olan Gölbaşı Millet Bahçesi’nin inşası başlayamaz. Ankara Büyükşehir Belediyesi bu gecikmeleriyle Gölbaşı’nın gelişimine de, Ankara’nın yeni bir yeşil bir koridor kazanmasına da engel oluyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ilıkan: 'ABB’nin tembelliği yüzünden şehrin huzuru bozuluyor' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Haziran 2022 tarihinde saat 08 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ilıkan: 'ABB’nin tembelliği yüzünden şehrin huzuru bozuluyor' haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Ağustos 2022, Salı
 • İmsak
  04:00
 • Güneş
  05:41
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:09
 • Yatsı
  21:43
Sayfa Başı