ANKARA HABERLERİ

İkinci mutfak hizmete açıldı

Hürriyet Haber
05.01.2020 - 10:24 |Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediyesi, EGO mutfağından sonra BELPA AŞ bünyesinde yeni bir mutfak daha kurdu.

Hürriyet Haber

BELPA mutfağında, yerli üreticilerden satın alınan ürünler pişirilecek. Sosyal yardım kapsamında ücretsiz olarak ihtiyaç sahiplerine dağıttığı yemeklerin ham maddelerini, ihaleyle dışarıdan temin etmek ya da hizmet alımı yapmak yerine üreticiden doğrudan almaya başlayan Büyükşehir Belediyesi, böylece kendi mutfağında pişirerek tasarruf da sağlayacak.
İlçeleri gezerek, üreticilerin elinde kalan ürünleri tespit ettiklerini ve satın aldıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Necip Özkan, Ankara’da sosyal yardım alan daha geniş kitlelere ulaşmayı amaçladıklarının altını çizerek, “İlk etapta şefkat evleri ile engelli okullarına, bir süre sonra da belirli bölgelerde açılacak çadırlarda yoksul ailelere yemek çıkartacağız” dedi. BELPA AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ferhan Özkara ise mutfağın ortalama 10 bin kişiye yemek çıkarma kapasitesi olduğunu ve bu sayıyı 15 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Özkara, “40 personelimizin yaptığı yemekler, günlük olarak 50 ayrı noktaya dağıtılıyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İkinci mutfak hizmete açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ocak 2020 tarihinde saat 10 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İkinci mutfak hizmete açıldı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Nisan 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:34
 • Güneş
  06:04
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  16:36
 • Akşam
  19:33
 • Yatsı
  20:57
Sayfa Başı