ANKARA HABERLERİ

İkinci aşama için tarihler belli oldu

Hürriyet Haber
03.07.2022 - 15:57 |Son Güncelleme :

Ön yeterlilik ihalesi tamamlanan üç yeni metronun proje ihalesinin ikinci aşaması için tarihler belli oldu. EGO Genel Müdürlüğü, 8-9-10 Ağustos’ta mali ve teknik teklifleri alacak.

Hürriyet Haber

Ankara Büyükşehir (ABB) Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın duyurduğu ve ön yeterlilik ihalesi tamamlanan üç yeni raylı sistemin proje ihalesinin ikinci aşaması için tarihler belli oldu. Bu aşamada mali ve teknik teklifleri alacak olan EGO Genel Müdürlüğü, “M2 Hattının Koru-Yaşamkent ve Koru-Bağlıca Sistem Uzatma Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri Danışmanlık Hizmet Alım İşi” için 8 Ağustos’ta, “M4 Hattının Şehitler-Forum Raylı Sistem Uzatma Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İşine Ait Teknik Şartname İşi” için 9 Ağustos’ta, ‘M5 Hattı Kızılay-Dikmen Raylı Sistem Hattı Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İşi” için ise 10 Ağustos’ta ihaleye çıkacak. Üç yeni metro projesinde son aşamaya geçilirken, daha önce ihaleye katılanlar arasından altı firma, mali ve teknik teklifleri alınmak üzere ikinci kez davet edildi. Başkan Yavaş, üçüncü yılında düzenlediği tanıtım toplantısında, yeni metro projeleri ile ilgili şunları söylemişti:

26 KİLOMETREDEN OLUŞUYOR

“Şubat ayında 7.4 kilometrelik Dikimevi-NATO Yolu projemizi tamamladık. Projemiz şu anda Bakanlık’ta onay aşamasında. İnşallah en kısa sürede onay gelirse derhal süreci işletip ilk etapta kendi imkânlarımızla inşaata başlamayı hedefliyoruz. Haziran ayı başında üç gün üst üste, üç ayrı hat için ön yeterlilik ihalemizi yaptık. Koru Metrosu’nu Bağlıca ve Yaşamkent’e bağlayacak 7.7 kilometrelik hattın, Keçiören hattını Forum istikametine uzatacak 5 kilometrelik hattın ve 13 kilometrelik 10 istasyondan oluşan Kızılay-Dikmen hattının Metro proje ön yeterlilik ihalesi tamamlandı. Değerlendirme süreçlerinin hemen ardından toplam 26 kilometreden oluşan bu üç ayrı hattın proje ihalesine derhal çıkacağız. Bu sürede Bakanlığın da 2014’te projesini tamamladığı, dört yıldır da yatırım programına aldığı halde yapımına başlamadığı Havalimanı Metrosu için bir an evvel harekete geçmesini diliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İkinci aşama için tarihler belli oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2022 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İkinci aşama için tarihler belli oldu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

01 Ağustos 2022, Pazartesi
 • İmsak
  03:58
 • Güneş
  05:40
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  20:10
 • Yatsı
  21:45
Sayfa Başı