ANKARA HABERLERİ

Hukukçular Kadın Cinayetlerine Karşı Buluştu

Hürriyet Haber
28.11.2021 - 12:58 |Son Güncelleme :

Sık sık gündeme gelen kadına karşı şiddet ve kadın cinayetleri hukukçular tarafından masaya yatırıldı. Ceza Hukuku ve Kriminoloji Merkezi tarafından düzenlenen konferansta hukukçular ‘’Türkiye’de ceza siyasetinin temel sorunları’’ konusunu ele aldı.

Hürriyet Haber

Konferansta konuşmacı olarak bulunan Anayasa Mahkemesi Eski Başkan Vekili Osman Paksüt şiddetin önlenmesi için önerilerini sıraladı. Paksüt:” Kadın cinayetlerinde devletin önleme görevi yaşam hakkını garanti eden en önemli fonksiyondur. Kadına karşı işlenen suçlarda infaz kanunları uyarınca etkin bir caydırıcılık sağlanamamaktadır. İnfial yaratan şiddet olaylarında tutuklama yoluna başvurulmalıdır. Devlet şiddeti önleyecek etkin bir ceza siyaseti yürütmelidir. Gerek iktidar gerekse muhalefet partileri şiddetin önlenmesi için etkin kanun teklifleri hazırmamalı, bu sorunları parti programlarına almalıdır”ifadelerini kullandı. Ceza Hukuku ve Kriminoloji Merkezi’nin kurucusu Avukat Candaş Gürol:”Bireysel silahlanma konusunda devlet son derece ciddi tedbirlet almalı, bu yasam hakkının Devlete yüklediği bir yükümlülük. Yaşam hakkının etkin şekilde korunması gerekiyor . Münferit olay meydana geldiginde Devlet mağduru etkin şekilde korunmalı. Geçtiğimiz günlerde metroda meydana gelen saldırı olayında tutuklama kararı son derece yerinde. Dosya sancısını da ayrıca tebrik etmek gerekir.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hukukçular Kadın Cinayetlerine Karşı Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Kasım 2021 tarihinde saat 12 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hukukçular Kadın Cinayetlerine Karşı Buluştu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ocak 2022, Pazar
 • İmsak
  06:30
 • Güneş
  07:57
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  18:03
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı