ANKARA HABERLERİ

Hizmet sektörüne gereken önemi göstermeliyiz

Hürriyet Haber
27.05.2022 - 16:16 |Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ve ATO üyelerinden oluşan heyet Kızılay Konur Sokak’ta bir kafede bir araya gelerek bölgede ticari hareketliliği artıracak faaliyet ile projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Hürriyet Haber

Yılmaz, hizmet sektörünün, ekonominin yüzde 72’sini oluşturduğunu belirterek, “Türkiye ekonomisinin kalbi olan hizmet sektörüne gereken önemi göstermeliyiz. Ankara için Kızılay çok mühim bir bölge. ATO olarak bu bölgedeki işletme sahibi üyelerimizin kanunun verdiği yetkiler çerçevesinde hak ve menfaatlerini savunmak ve sorunlarına çözüm önerileri üretebilmek için çalışıyoruz. Konur Sokak ve çevresini cazibe merkezi haline getirerek, buradaki ticareti yeniden canlandırabilmek için adım atma gayretindeyiz” dedi.

KADIN İSTİHDAMI AÇISINDAN ÖNEMLİ

Kızılay bölgesinde faaliyet gösteren işletmelerin kadın istihdamı konusunda önemli bir paydaya sahip olduğunun altını çizen Yılmaz, “Kızılay’da kadın işletmecilerin ve kadın çalışanların ağırlıklı olduğu işletmeler mevcut. Kadın istihdamına ne kadar değer verirsek ekonomik açıdan o kadar doğru bir yolda ilerlemiş oluruz. Hizmet sektörü konusunda eğitim alan gençleri bu işletmelerde çalışması için destekleyebiliriz” değerlendirmesi yaptı.

Hizmet sektörüne gereken önemi göstermeliyiz

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Toplantıda, pandemi sürecinden çok fazla etkilendiklerini dile getiren işletme temsilcileri ise bölge için çözüm önerilerini şu şekilde sıraladılar:

*Daha önce sokakta gerçekleştirilen sanat etkinliklerinin yeniden düzenlenerek, kültürel faaliyetlerin artırılması.

*Kayıt dışı faaliyet gösteren işletmelere denetim yapılarak, gerekli cezaların verilmesi.

*Sokak ışıklandırmalarının yapılarak, sokakların güzelleştirilmesi konusunda düzenlemelerin yapılması.

*Saat 21.00’den sonra güvenliğin artırılması.

*Otopark işletmelerinin çalışma saatlerinin uzatılması ve otopark ücretlerinin düzenlenmesi.

*İşletme çalışanlarının gece geç saatte evlerine rahatlıkla dönebilmeleri için toplu taşımada gece seferi saatlerinin uzatılması.

*Pandemi sürecinde zor günler geçiren işletmelere kesilen cezalarda ödeme sürelerinin uzatılması.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hizmet sektörüne gereken önemi göstermeliyiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mayıs 2022 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hizmet sektörüne gereken önemi göstermeliyiz haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

27 Haziran 2022, Pazartesi
 • İmsak
  03:19
 • Güneş
  05:15
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:54
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı