ANKARA HABERLERİ

Hizmet sektörü mercek altında

Hürriyet Haber
15.02.2020 - 12:33 |Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO) gelir ve istihdamın önemli bölümünü sağlayan hizmet sektörünün bugününün ve yarının mercek altına alınması için, Atılım Üniversitesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Savaş Zafer Şahin’in moderatörlüğünde, ATO’nun hizmet sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 20 komitesinin üyelerinin katılımıyla “Hizmet Sektörü Arama Konferansı” gerçekleştirdi.

Hürriyet Haber

ATO Duatepe Hizmet Binası’nda gerçekleşen konferansın açılışına ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, Sermaye Piyasası Kurulu Eski Başkanı Prof. Dr. Doğan Cansızlar, Hürriyet Gazetesi Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel ve Sabah Gazetesi Ankara Eki Yayın Yönetmeni Osman Altınışık katıldı.
Ankara ekonomisinin yüzde 68.5’inin hizmet sektöründen oluştuğunu kaydeden Baran, sektörün istihdamdaki payının yüksekliğine dikkat çekti. Cansızlar da, Ankara’nın başkente yakışır hizmet üreten bir kent haline dönüşmesi için çaba gösterilmesi gerektiğini belirtti.

YOL HARİTASI GEREKİYOR

Hizmet sektörü mercek altında

Hürriyet Gazetesi Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel, konuşmasında dünya genelinde hizmet sektöründe gelişen teknoloji ve e-ticaretle birlikte işsiz kalma tehlikesi ile karşı karşıya olan büyük bir kesimin varlığından bahsederek ilerleyen yıllarda teknolojinin insan gücünün önüne geçmeye başlayacağını söyledi. Gürel, “Ülke olarak üzerimize düşeni yapabileceğimiz en iyi hamle yetişmiş ve nitelikli insan sayısıyla teknolojiyle yarışmak olacaktır. e-ticaretle birlikte hizmet sektöründe 10 yıl sonra bambaşka konular konuşulacak. Hizmet sektöründe nitelikli personel sayısını artırdığımız sürece teknoloji ile insan arasındaki yarışta teknolojiye teslimiyeti bir adım daha öteleyebilme şansımız olacak. Hizmet sektörünün teknolojik dönüşüme ayak uydurma noktasında bir yol haritasına ihtiyacı var” dedi.

Hizmet sektörü mercek altında

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hizmet sektörü mercek altında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Şubat 2020 tarihinde saat 12 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hizmet sektörü mercek altında haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Mart 2020, Pazar
 • İmsak
  05:05
 • Güneş
  06:30
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  19:16
 • Yatsı
  20:36
Sayfa Başı