ANKARA HABERLERİ

‘Hiperkadın’ hikâyeleri

Murat YILMAZ
22.02.2021 - 23:42 |Son Güncelleme :

Aileleri tarafından hiperaktif oldukları bilinmeden çocuklukları boyunca farklı oldukları düşünülen iki kadının hikâyesi bir kitapta buluştu.

Murat YILMAZ

Gülüş Türkmen ve Tuğba Asmazoğlu, öykülerini, ‘Hiperkadın’ isimli kitapla okurun beğenisine sundu. Kitapla kendileri gibi ‘iki kere farklı’, ‘sahtekarlık sendromu’ yaşayanlara ya da yaşayabilecek olanlara dokunmaya karar verdiklerini belirten Türkmen ve Asmazoğlu, “Tek bir amaç edindik; bizim gibi kendini eksik, öz güvensiz ve değersiz hisseden çocuklar, özellikle kız çocukları, kadınlar, anneler olmasın” dedi. İkili, şunları söyledi:

‘Hiperkadın’ hikâyeleri

BİZİM GİBİ OLMASINLAR

“Bir kahve sohbetinde, 30’lu yaşlarımıza kadar kendimizi neden eksik hissettiğimizi, sonra neleri değiştirdiğimizi ve bundan sonra bu farkındalıkla neler yapmak istediğimizi konuşurken, sohbetimiz bir kadına, bir anneye, bir kız çocuğuna yarar sağlaması için yazılan bir kitaba, şimdi ise sosyal sorumluluk projesine dönüşmeye başladı. Maalesef toplumumuzdaki cinsiyet eşitsizliği, özellikle DEHB’li (hiperaktivite), beyin hiperaktiviteli ve üstün potansiyelli kız çocuklarının, kadınların, farklılıklarını kabul etmek ve desteklemek yerine farklılıklarını yok sayma yönünde bir baskı kuruyor. Okurlarımız kendinden çok şey bulurken, kendi çocuklarının duygularına da nasıl tercüman olduğumuzu söylüyorlar.” Kitabın geliri, kız çocuklarının eğitimi için ilgili vakıflara bağışlanıyor. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Hiperkadın’ hikâyeleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Şubat 2021 tarihinde saat 23 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Hiperkadın’ hikâyeleri haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

04 Mart 2021, Perşembe
 • İmsak
  05:48
 • Güneş
  07:11
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:16
 • Akşam
  18:50
 • Yatsı
  20:08
Sayfa Başı