ANKARA HABERLERİ

Hiçbir işçinin iş akdi feshedilmeyecek

Murat YILMAZ
09.03.2019 - 10:10 |Son Güncelleme :

CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Adnan Demirci, başkan seçilmesi halinde Mamak Belediyesi’ndeki şirketlere bağlı hiçbir işçinin iş akdinin sebepsiz ve siyasi nedenlerle fesih edilmeyeceğini söyledi.

Murat YILMAZ

Demirci, “Bu taahhüdümü noterden de tasdik ettirdim. Emekçi kardeşlerim hiçbir söylentiye kulak asmasınlar” dedi. Mamak’ı işçilerle beraber ileriye taşıyacaklarını vurgulayan Demirci şunları kaydetti:

2 BİN 200 TL ÜZERİNDE MAAŞ SÖZÜ

“45. Noter’imiz huzurunda Mamaklı emekçi kardeşlerime bir söz verdim. Mamak Belediyesi tarafından kurulan belediye şirketlerine bağlı işçilerin hiçbirinin iş akdi sebepsiz ve siyasi nedenlerle fesih edilmeyecek. Tüm işçilere iş güvencesi vereceğim. Mamak Belediyesi’nde çalışan tüm işçi kardeşlerimizin ücretleri Ankara Büyükşehir sınırları içinde bulunan belediyelerin vermiş oldukları en yüksek oranında artırılacak. İşçi kardeşlerime ikramiye, kırtasiye ve yakacak yardımı gibi tüm sosyal haklarının verileceğini de beyan ve taahhüt ettim. Biz emeğin ve emekçinin hakkını korur veririz. Emekçi kardeşlerim hiçbir söylentiye kulak asmasınlar. Kimsenin ekmeğiyle, işiyle aşıyla oynamayız. Genel başkanımızın 2 bin 200 lira ücret sözü var, biz onun da üzerinde maaş vereceğiz. Biz kendi içimizde adaleti sağlarsak başarıyı yakalarız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hiçbir işçinin iş akdi feshedilmeyecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mart 2019 tarihinde saat 10 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hiçbir işçinin iş akdi feshedilmeyecek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Mayıs 2022, Cuma
 • İmsak
  03:38
 • Güneş
  05:23
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  20:07
 • Yatsı
  21:44
Sayfa Başı