ANKARA HABERLERİ

Hem hayata hem bağlamama dört elle sarıldım

Murat YILMAZ
07.09.2020 - 23:41 |Son Güncelleme :

Doğuştan görme engelli olan 24 yaşındaki Abdurrahman Kaya, bu yıl girdiği üniversite sınavında Hacı Bayram Veli Üniversitesi Türk Halk Bilimi Bölümü’nü kazandı. 5 yaşından beridir bağlama çalan Kaya, “Ben hem hayata hem bağlamama dört elle sarıldım” diyor.

Murat YILMAZ

Etimesgut’ta yaşayan doğuştan görme engelli Abdurrahman Kaya, 19 yıl önce tanıştığı bağlamasını o gün bugündür hiç bırakmadı. Bir yandan eğitimine devam eden diğer yandan da bağlamasıyla müzik yapan Kaya, bu yıl girdiği üniversite sınavında Hacı Bayram Veli Üniversitesi Türk Halk Bilimi Bölümü’nü kazanarak büyük bir başarı örneği gösterdi. Bazı engellilerin hayata küserek kendilerini dış dünyadan soyutladıklarına dikkat çeken Kaya, şu tavsiyelerde bulunuyor:

Hem hayata hem bağlamama dört elle sarıldım

HAYALLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN

“Görme engelli kardeşlerime tavsiyem, hayal ettikleri ne varsa gerçekleştirmek için çaba göstersinler. Evet görmüyor olabilirsiniz ancak müzik, spor, sanat ve eğitim gibi tüm alanlarda mutlaka ilerlemeye çalışın. Engelli olmaktan utanmayın, hayallerinizden kesinlikle vazgeçmeyin.”

Hem hayata hem bağlamama dört elle sarıldım

BURADA HEPİMİZ ENGELLERİ ORTADAN KALDIRAN BİR AİLE GİBİYİZ

Abdurrahman Kaya, son bir buçuk yıldır da Etimesgut Belediyesi’nin Bağlıca’daki Engelsiz Yaşam Merkezi’nde müzik eğitimi alıyor. Belediyenin düzenlediği etkinliklerde bağlamasıyla sahne alan Kaya, “Merkezin bana katkısı çok büyük. Burada hepimiz engelleri ortadan kaldıran bir aile gibiyiz. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e ve öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum” diyor.

Hem hayata hem bağlamama dört elle sarıldım

ALBÜM HAYALİ VAR

Üniversite eğitimi ile birlikte onu hayata bağlayan bağlamasından kopmadan hem okuyup hem çalmaya devam edeceğini söyleyen Kaya, hedefini ise şu cümleyle özetledi: “İleride bir albüm düşüncem var, inşallah gerçekleştirme şansım olur. Müzik alanında ilerlemeyi, başarı göstermeyi çok istiyorum.”

Hem hayata hem bağlamama dört elle sarıldım

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hem hayata hem bağlamama dört elle sarıldım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2020 tarihinde saat 23 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hem hayata hem bağlamama dört elle sarıldım haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Eylül 2020, Salı
 • İmsak
  04:50
 • Güneş
  06:16
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  19:17
 • Yatsı
  20:37
Sayfa Başı