ANKARA HABERLERİ

Hedefimiz sağlıklı, varlıklı ve huzurlu Gölbaşı

Murat YILMAZ-Fotoğraflar: Mert Gökhan KOÇ
13.02.2019 - 09:21 |Son Güncelleme :

İYİ Parti Gölbaşı Belediye Başkan adayı Mahmut Aksoy, “Temel hedefimiz sağlıklı, varlıklı ve huzurlu bir Gölbaşı” dedi.

Murat YILMAZ-Fotoğraflar: Mert Gökhan KOÇ

Gölbaşı’nın ve Gölbaşılının kazanacağı bir ilçe vaat ettiklerini belirten Aksoy şunları söyledi: “Ankara’nın merkezindeki bir AVM’de 10 kişiye Ankara’nın metropol ilçelerini sorsanız en az 8’i Gölbaşı’nı saymayacak, taşra ilçeleriyle beraber görecektir. Oysa biz Çankaya’ya 4-5 kilometre uzaklıktayız. Allah vergisi olan bir gölümüz var ama hiçbir şeyinden yararlanamıyoruz. Öncelikle Mogan Gölü’nü Gölbaşı’na ve Ankara’ya kazandıracağız. İnsanların ailesiyle kalabileceği, eğlenebileceği mekanlar oluşturacağız.

Hedefimiz sağlıklı, varlıklı ve huzurlu Gölbaşı

ORGANİK PAZARLAR KURACAĞIZ

Organik pazarlar kuracağız, köylünün tarımsal üretimine katkı sağlayacağız. İlçemizde 20 bin civarında üniversite öğrencisi var. Yüzde 10’u bile Gölbaşı’nda kalmıyor. Bu sayıyı yüzde 50’lere çıkartıp 10 bin öğrencinin Gölbaşı’nda kalmasını sağlarsak, bu 10 bin öğrenci günlük 10’ar lira para bıraksa ilçeye her gün 100 bin lira ekstra para girer. Gölbaşı’nda öğrencilerin kalabileceği mekanlar yaratacağız.

TURİZME KAZANDIRACAĞIZ

Gölbaşı, turizmden aslında çok büyük paralar kazanabilecek bir durumda. Tulumtaş’ta Damlataş mağaraları var, Hallaçlı’da Atatürk’ün kaldığı alanlar var. Bunları restore edip turizme kazandıracağız. Spor akademisi, belediye konservatuvarı gibi mekanlar oluşturup Gölbaşı halkının sanatla, sporla kültürle daha fazla ilgilenmesini sağlayacağız. Kreş yaşlı bakım evi gibi İncek, Park Eymir konutları gibi bölgelerde sosyal mekanlar yapacağız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hedefimiz sağlıklı, varlıklı ve huzurlu Gölbaşı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Şubat 2019 tarihinde saat 09 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hedefimiz sağlıklı, varlıklı ve huzurlu Gölbaşı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Mart 2020, Pazar
 • İmsak
  05:05
 • Güneş
  06:30
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  19:16
 • Yatsı
  20:36
Sayfa Başı