ANKARA HABERLERİ

Hedefimiz başkent markalarını ihraç edebilmek

Hürriyet Haber
13.05.2022 - 23:43 |Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası’nın(ATO) başkentteki ihracatçı sayısını arttırmak amacıyla başlattığı ‘İhracat Seferberliği Projesi’nin ikinci etabı, üçüncü grup eğitimleriyle devam ediyor.

Hürriyet Haber

Daha önce ihracat yapmamış ATO üyesi işletmelerin seçilerek, 25’er kişilik gruplar halinde eğitimlerin verildiği projede, ihracata yönelik araştırma yapmaktan ihracat gerçekleştirilinceye kadar geçen sürece ilişkin detaylı bilgiler veriliyor. İhracatı geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdüreceklerini belirten ATO Başkanı Gürsel Baran, “Hedefimiz dünyanın tüm coğrafyalarına başkent markalarını ihraç edebilmek” dedi. İhracatın Türkiye için stratejik bir konu olduğuna vurgu yapan Baran’ın değerlendirmeleri şöyle oldu: “Türkiye’nin büyümesinde üretim ve ihracatın rolü çok önemli. Sanayi tesislerimizde yüksek standartlarda üretilen ürünlerin ihracatı konusunda odamız üyelerine görev düşüyor. Başkentimizde halen 7 bin 300 civarında olan ihracatçı sayımızın artması için projeler hayata geçiriyoruz. Hedefimiz şehrimizdeki ihracatçı işletme sayısını en kısa sürede 10 bine, ardından da 20 bine çıkartmak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hedefimiz başkent markalarını ihraç edebilmek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Mayıs 2022 tarihinde saat 23 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hedefimiz başkent markalarını ihraç edebilmek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Haziran 2022, Pazar
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:13
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:27
 • Yatsı
  22:14
Sayfa Başı