ANKARA HABERLERİ

HDP: Bu iktidar Türkiye'ye istikrar ve huzur getirme özelliğine sahip değil

DHA
29.06.2016 - 14:44 |Son Güncelleme :
HDP: Bu iktidar Türkiyeye istikrar ve huzur getirme özelliğine sahip değil
DHA

ANKARA, (DHA) - HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen saldırıyı değerlendirirken, "Bu iktidar Türkiye'ye istikrar ve huzur getirme özelliğine sahip değildir. Dış politikasını barbar çetelere destek üzerinden kuran, halen 'El Nusra neden terörist oluyormuş' diye soran bir zihniyet, bugün yaşananların da sorumlusudur" dedi.
HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen saldırıyı kınayarak şöyle konuştu:
"Bu insanlık dışı saldırının sonucunda maalesef 36 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, 147 yurttaşımız yaralanmıştır. Yaşamını yitiren insanlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bütün toplumla bu büyük acıyı paylaşıyoruz. Sivil yurttaşları hedefleyen insanlık düşmanı terör saldırılarını en sert şekilde kınıyoruz. Beyrut'tan Reyhanlı'ya, Suruç'tan Paris'e, Bağdat'tan Kobanê'ye, Tunus'tan Brüksel'e, Ankara'dan İstanbul'a, Irak'tan Suriye'ye kadar çok geniş bir coğrafyada insanlık suçu işleyen IŞİD'e karşı daha fazla mücadele ve dayanışma içinde olmamızın önemi açıktır."
'YANLIŞ İLİŞKİLERİN FATURASINI YURTTAŞLARIMIZ ÖDÜYOR' 
Bu tür yapıların bu kadar rahat saldırılar yapabiliyor olmasında, bunlara destek veren hükümetlerin sorumluluğunun büyük olduğunu kaydeden Demirtaş ve Yüksekdağ şöyle devam etti:
"Dış politikasını barbar çetelere destek üzerinden kuran, halen 'El Nusra neden terörist oluyormuş' diye soran bir zihniyet bugün yaşananların da sorumlusudur. Yanlış dış politikanın, şimdiye kadar insanlığa karşı suçlarıyla bilinen barbar çetelerle yürütülen yanlış ilişkilerin ağır faturasını, ne yazık ki yurttaşlarımız ödemek zorunda kalıyor. Suriye'yi yaşanmaz bir ülke haline getiren silah sevkiyatlarının, verilen lojistik desteklerin sonuçları, bugün tüm yurttaşlarımızın yaşam haklarını tehdit ediyor. Dış politikası tam bir fiyasko olan siyasi iktidarın ve bunun taşıyıcılarının hiçbir utanma ve sıkılma yaşamadan koltuklarında oturmaya devam edip, 'tek adam' yönetimini sağlamak için çabalamalarını ibretle izliyoruz. Bu iktidar Türkiye'ye istikrar ve huzur getirme özelliğine sahip değildir.  Dışımızdaki dünyanın açık bir biçimde gördüğü bu gerçekliğin Türkiye'de de fark edilmesi, bu gidişe dur demenin bir adımı olacaktır."
 
 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden HDP: Bu iktidar Türkiye'ye istikrar ve huzur getirme özelliğine sahip değil hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Haziran 2016 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP: Bu iktidar Türkiye'ye istikrar ve huzur getirme özelliğine sahip değil haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ekim 2021, Pazartesi
 • İmsak
  05:32
 • Güneş
  06:55
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  18:13
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı