ANKARA HABERLERİ

'Hastalığı geçirdim' rehavetine kapılmayın

Şaduman UNUTMAZ-Muhammet BAYRAM/DHA
30.09.2020 - 00:57 |Son Güncelleme :

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Duran Buran, koronavirüse yakalanıp, hastalığı yendikten sonra koronavirüs polikliniğinde tekrar enfekte oldu.

Şaduman UNUTMAZ-Muhammet BAYRAM/DHA

İkinci hastalığı daha ağır geçiren ve 1 ay süren tedaviyle sağlığına kavuşan Buran, hastanede yeniden iş başı yaptı. Buran, “Vatandaşlar 'ben bu hastalığı geçirdim, tekrar geçirmem' diye bir rehavete kapılmasınlar. Bu hastalık birkaç sefer geçirilebiliyor” dedi. Buran şu uyarılarda bulundu:

TEDBİRE UY, KALABALIĞA GİRME

“Vatandaşlarımız tedbirlere sıkı uysunlar, kalabalıktan uzak dursunlar, sosyal faaliyetlerini biraz azaltsınlar. Bu hastalık bir kaç sefer geçirilebiliyor. Her insanın bünyesi aynı olmayabiliyor. Yaşlılar bu enfeksiyona daha duyarlı. Bu hastalık sadece yaşlı insanları ilgilendiren bir hastalık değil. Genç insanlar da bu hastalıktan ağır bir şekilde etkilenebiliyorlar. Gençler de yoğun bakımda tedavi görebiliyor, hayatını kaybedenler de oluyor.” 

Hastalığı geçirdim rehavetine kapılmayın

10 VAKADAN 1’İ SAĞLIK ÇALIŞANI

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, sağlık çalışanları içinde birden fazla KEZ enfekte olan kişilerin olabildiğini belirterek, “Türkiye'deki her 10 koronavirüs hastasından birisinin sağlık çalışanı olduğunu bilmemiz gerekiyor. Sağlık çalışanları mesleklerini yaparken bu hastalığa yakalanıyorlar" ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 'Hastalığı geçirdim' rehavetine kapılmayın hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2020 tarihinde saat 00 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Hastalığı geçirdim' rehavetine kapılmayın haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ekim 2021, Pazar
 • İmsak
  05:37
 • Güneş
  07:00
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  18:06
 • Yatsı
  19:24
Sayfa Başı