ANKARA HABERLERİ

Güvercin Sokağı kaderine terk etmeyelim

Hürriyet Haber
23.10.2020 - 01:32 |Son Güncelleme :

Ulus’ta bulunan Güvercin Sokak esnafını ziyaret eden, ABB Meclisi Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, “Bu sokağa sahip çıkalım, kaderine terk etmeyelim” dedi.

Hürriyet Haber

Ankara Büyükşehir Belediye(ABB) Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, MHP Altındağ İlçe Başkanı Emin Sıtkı Aktaş ile birlikte Güvercin Sokak esnafıyla bir araya gelerek sorunları dinledi. Koronavirüs salgını sürecinde zor günler geçiren esnafın çözüm bekleyen diğer sorunlarla birlikte büyük bir çaresizlik içinde olduğunu ifade eden MHP’li Ilıkan; ‘güvenlik sorunu’, ‘aydınlatmaların yetersizliği’, ‘yönlendirme tabelalarının eksikliği’ ve ‘otopark imkânının olmayışı’ gibi birçok sorunun çözüm beklediğini söyledi. Sokağın, ABB’den ilgi bekleyen bir yer olduğunu vurgulayan Ilıkan, şöyle devam etti:

GİRİŞLER BARİYERLE KAPATILMIŞ

“Güvercin Sokak, belki bir asırdır ayakta duruyor ve Ankara’mıza hizmet veriyor. Üç nesildir burada esnaflık yapanlar var. Burada bir esnaflık kültürü, somut olmayan bir miras yaşatılıyor. Farkındalığın arttırılması gereken, özellikle de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ilgi bekleyen bir yer burası. Otoparkı olmadığı için müşteriler ve ziyaretçiler burayı tercih etmiyor. Önceden Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin güvenlikleri hizmet verirken şimdi hiçbir güvenlik önlemi yok. Sokak girişleri bariyerlerle kapatılmış.

YARIM KALAN İNŞAAT RİSK TAŞIYOR

Güvercin Sokak’ın sonunda üç yıl önce yarım bırakılan inşaat, uyuşturucu tacirlerine ve diğer ahlaksızlıklara mekân olmuş. Bir an evvel ya tamamlanması ya da yıkılması gerekir. Çünkü güvenlik açısından büyük bir risk taşıyor. Öyle ki sokak aydınlatmaları bile yanmıyor. İnsanları buraya girmeye, gezmeye teşvik edecek kapı girişleri yapılıp, buranın tarihi dokusu ön plana çıkarılmalı. Güvercin Sokak’ta Hacı Bayram Veli Türbesi’nin ziyaretçilerinin etkin kullanabileceği bir alışveriş alanı var. Bu sokağa sahip çıkalım. Göz göre göre kaderine terk etmeyelim.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Güvercin Sokağı kaderine terk etmeyelim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2020 tarihinde saat 01 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güvercin Sokağı kaderine terk etmeyelim haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ocak 2021, Cumartesi
 • İmsak
  06:33
 • Güneş
  08:01
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı