ANKARA HABERLERİ

Gönüllüler ordusu olarak çalışmamızı yürütüyoruz

Hürriyet Haber
09.10.2020 - 21:34 |Son Güncelleme :

Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve Yürütme Kurulu üyeleri, ABB Başkanı Mansur Yavaş ve AK Parti, CHP, MHP ile İYİ Parti Grup başkanvekillerini ziyaret etti. Ziyarette AKK’nin bir yıl içinde gerçekleştirdiği çalışmalar ve hazırlanan tavsiye kararlarıyla ilgili bilgiler verildi.

Hürriyet Haber

ABB Meclisi’ne gönderilen tavsiye kararlarının grubu bulunan tüm siyasi partilerin oy birliğiyle kabul edilmesinin kendileri için anlamlı olduğunu belirten AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Kent Konseyi’nin oluşturduğu iklime, verdiğiniz destek ve katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Yılmaz, kentin sorunlarını, akademik heyetlerle ve sivil toplum kuruluşlarıyla değerlendirerek ABB’nin hizmet alanı olan çalışmalarla ilgili bilgiler aktardıklarını ve bunu devam ettirmek istediklerini belirtti. Yılmaz, “ABB Meclisi’nin tüzel kişiliğinin farkındayız ve oraya seçilmiş olan üyelerin büyük emeklerle o sıralara oturduğunu biliyoruz. Görev tanımımızın da farkındayız ve seçilmiş insanları zora sokmayacak şekilde onların konforunu artırarak ve onların hizmetlerine gönüllüler ordusu olarak destek vermek için çalışmalarımızı yürütüyoruz” diye konuştu.

Gönüllüler ordusu olarak çalışmamızı yürütüyoruz

HER GÖRÜŞTEN FİKİR ALINMALI

AKK’nin proje, öneri ve tavsiyelerini dikkat aldıklarını vurgulayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, şu değerlendirmelerde bulundu: “Sivil toplum kuruluşlarının Ankara için bir şeyler söylemesi, kendilerini rahatça ifade edebilmeleri sonucunda ortak akıl oluşturarak hazırladıkları tavsiye kararlarını, ABB Meclisi’ne sunmaları bizim için çok değerli. İnsanların her zaman hizmetinde olan yerel yönetimler, karar alırken sorarak ve danışarak kararlar almalı. Ben yaptım oldu dememeli. Karar almadan önce her görüşten, tarafsız bir yapının fikrini aldığınızda, size oy vermeyen kesimde de bir rahatsızlık oluşmuyor. Herkesin fikrini rahatlıkla söyleyebildiği Ankara Kent Konseyi sayesinde biz bunun rahatlığını yaşıyoruz. 500’e yakın paydaşıyla birlikte Ankara Kent Konseyi, Başkent’in tamamını kapsayan bir yapıya sahip. Ankara’nın gelecek vizyonuna büyük katkı sağlıyor.”

Gönüllüler ordusu olarak çalışmamızı yürütüyoruz

GRUPLARDAN TAKİP VE TAM DESTEK

ABB AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu, MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan ile İYİ Parti Grup Başkanvekili Adnan Beker ziyaretinde de Ankara Kent Konseyi’nin çalışmaları, kente yaptığı hizmetler gündeme geldi. Grup Başkanvekilleri, şehrin yerel yönetim unsurlarıyla iş birliği yaparak kent yönetiminde söz sahibi ve tarafsızlık ilkesiyle hareket eden bir platform olan Ankara Kent Konseyi’nin ‘ortak akıl’ ilkesiyle çalıştığını belirterek, Başkent’e değer kattığını ve tavsiye kararlarını takip ederek tam destek vereceklerini vurguladılar.

Gönüllüler ordusu olarak çalışmamızı yürütüyoruz

*

Gönüllüler ordusu olarak çalışmamızı yürütüyoruz

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gönüllüler ordusu olarak çalışmamızı yürütüyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2020 tarihinde saat 21 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gönüllüler ordusu olarak çalışmamızı yürütüyoruz haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Ekim 2020, Cumartesi
 • İmsak
  05:23
 • Güneş
  06:46
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:52
 • Akşam
  18:26
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı