ANKARA HABERLERİ

Gönülden ilmek ilmek

Fırat TAŞDEMİR/AA
29.10.2020 - 00:27 |Son Güncelleme :

Türk Kızılay gönüllüleri, sığınmacı ailelerin çocukları için elleriyle çanta yapıyor. Proje Koordinatörü Dilan Can, çocuklara yaşadıkları olumsuzlukları unutturmak istediklerini söyledi.

Fırat TAŞDEMİR/AA

Türk Kızılay Ankara Şubesi’ne bağlı Genç Kızılay gönüllüleri, internetten yapımını öğrendikleri çanta tasarımlarını tamamlayarak, 700 sığınmacı ailesine mensup çocuğa armağan etmeyi planlıyor. Avrupa Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları Birimi’nce fonlanan Ankara'da Yerinden Edilmiş Çocukların Baş Etme Mekanizmalarını Güçlendirme Projesi'nde 12 gönüllü görev aldı. Türk Kızılay Keçiören Çocuk Koruma Merkezi’nde bir araya gelen gönüllüler, kentte yaşayan sığınmacıların çocukları için çantaların yapımına başladı. Gönüllüler, çantaları en kısa sürede tamamlayıp, evlerinde ziyaret edecekleri çocuklara hediye etmeyi amaçlıyor. Proje Koordinatörü Dilan Can, yerinden edilmiş ailelerin çocuklarına destek amacıyla böyle bir projeyi başlattıklarını söyledi. Çocuklar için ayrıca birçok etkinlik yaptıklarını bildiren Can, şu değerlendirmede bulundu:

Gönülden ilmek ilmek

İLETİŞİM DEVAM EDECEK

"Bir kısmının ihtiyaçlarını bağışlarımızla, bir kısmının da yaptığımız aktivitelerle karşılamaya çalışıyoruz. Çocukların, okula ya da herhangi bir yere giderken eksikliğini hissettiği bir çantası olsun istedik. Gönüllülerimiz, çantayı hediye edeceği çocuğu hayal ederek tasarlıyor. Çantaları çocuklara verdiğimizde gönüllülerimizle aralarında bir bağ olacak. Bu iletişim devam edecek. Yaptığımız etkinliklerle çocuklara yaşadıkları olumsuzlukları unutturmak istiyoruz. Hayata ve topluma katılımlarını arttırmak, onları dışlanma hissinden arındırmak istiyoruz.”

Gönüllü Fatma Betül Aydoğan çocukların çok sevineceğini düşündüklerini ifade ederken, Serhat Ürekli de “Etkinliği çocukların gönlüne dokunabilmek için yaptık” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gönülden ilmek ilmek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2020 tarihinde saat 00 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gönülden ilmek ilmek haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2021, Salı
 • İmsak
  05:33
 • Güneş
  06:56
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  18:11
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı